romea - logo
26. ledna 2022 (středa)
svátek má Zora

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Marksová-Tominová: Vláda promrhala předsednictví Dekády romské inkluze

Praha, 30.6.2011 22:50, (ROMEA)
ilustrační foto

Dnešním dnem končí pro Českou republiku předsednictví Dekády romské inkluze. Šanci přispět v jeho rámci ke snížení negativního postoje české veřejnosti k této menšině Nečasova vláda naprosto promarnila.

Dekáda romské inkluze je projektem světové banky a organizace Open Society Institute (Institut otevřené společnosti) založené miliardářem Georgem Sorosem. Vznikla v roce 2005 a v současné době sdružuje 12 zemí střední a východní Evropy. Tyto země včetně České republiky se v rámci Dekády zavázaly zlepšit do roku 2015 životní podmínky Romů, zejména v oblasti vzdělávání, zaměstnanosti, bydlení a zdraví.

Tato vláda ovšem připravuje opatření, která situaci Romů žijících ve vyloučených lokalitách ještě výrazně zhorší. Programy podporující vzdělávání romských dětí na běžných základních školách stagnují, a to kvůli naprosto nekompetentnímu vedení ministra Dobeše. Zároveň tato vláda zrušila post ministra pro lidská práva. O těch několika málo akcích, které se během roku českého předsednictví odehrály, se česká veřejnost prakticky nedozvěděla, neodehrála se žádná větší kampaň. Promrhané předsednictví Dekády romské inkluze je dalším důkazem, že tuto vládu lidská práva naprosto nezajímají.

KAM DÁL?
Česko předalo předsednictví Dekády Makedonii

Michaela Marksová-Tominová, ČSSD
Přečteno: 1183x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Dekáda romské inkluzeHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo