romea - logo
29. listopadu 2020 (neděle)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Martina Balogová včera zazářila v pevěcké show televize Barandov

Praha, 21.2.2012 15:18, (ROMEA)
FOTO: Facebook Martiny Balogové

Ve včerejším soutěžním klání oblibeného pořadu televize Barandov si vítězství odnesla zpěvačka Martina Balogová. Ačkoliv se v pořadu "To byl náš hit!" založeném na klání sedmi písní,jež zpravidla v nových úpravách zazpívají jiní, ale v případě zahraničních verzí i původní českých podob, talentovaná Balogová objevila již několikrát předtím, teprve skladaba Michala Davida "Největší z nálezů a ztrát, jí přinesla štěstí.

Hitmaker David byl navíc jedním z hostů soutěžní show. Vedle něj usedla do křesla modelka Simona Krainová. Michal David se s televizí dohodl, že píseň bude věnována památce slavné soulové hvězdy Whitney Huston, která předčasně zemřela 11. února v Los Angeles. Zpěvačka debutovala sólovým albem, za nějž získala první cenu Grammy, právě v roce 1985. A ze stejného roku pochází i píseň Michala Davida, která zazněla ve filmu Láska z pasáže. I proto si její autor přál věnovat jí právě památce Huston.

Toto soutěžní klání oblíbeného pořadu, v němž o pořadí vždy sedmi písní rozhodují svými sms hlasy televizní diváci, připomnělo v pondělí 20. února slavnou éru hudby "disco". V devadesátiminutovém programu tak živě zazněly v novém originálním provedení hity idolů přelomu 70. – 80. let, kdy parket ovládaly diskotékové skladby skupin Jackson 5 a Bee Gees nebo Michala Davida a Kylie Minoque. Vedle Balogové vystoupil například Jan Maxián ze skupiny Nightwork s taneční klasikou „I Will Survive“.  Skupinu Jackson 5 připomněla Monika Bagárová v hitu „Blame It on The Boogie“, který v Československu proslavila Marie Rottrová pod názvem „Muž č. 1“.  Hudebnínadání spojené s tanečním a také notnou dávku vtipu projevil Roman Vojtek v titulní písni z filmu Horečka sobotní noci.

Martina Balogová, která se v roce 2005 stala finalistkou první řady české Superstar, po skončení soutěže poněkud upadla v zapomnění. Právě díky TV Barrandov a show To byl náš hit! se opět dostala do popředí zájmu včera se jí podařilo nejen získat společně s Michalem Davidem prvenství,ale právě jmenovaný skladatel a producent jí vysekl v přímém  přenosu poklonu, když řekl: "Málokdy se podaří, že kopie předčí originál. Toto je přesně ten případ. To tys to vyhrála, Martino, svým zpěvem." Ještě dodal, že brzy vezme zpěvačku do studia a nazpívají společný duet. Uvidíme, zda to byla jen slova pronesena v návalu euforie nebo další šance pro zpěvačku,které po předčasném a nečekaném vyřazení ze soutěže Superstar napsal společný duet v tandemu s Karlem Gottem Karel Svoboda.
Přečteno: 1268x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo