romea - logo
27. února 2021 (sobota)
svátek má Alexandr

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Martina Balogová včera zazářila v pevěcké show televize Barandov

Praha, 21.2.2012 15:18, (ROMEA)
FOTO: Facebook Martiny Balogové

Ve včerejším soutěžním klání oblibeného pořadu televize Barandov si vítězství odnesla zpěvačka Martina Balogová. Ačkoliv se v pořadu "To byl náš hit!" založeném na klání sedmi písní,jež zpravidla v nových úpravách zazpívají jiní, ale v případě zahraničních verzí i původní českých podob, talentovaná Balogová objevila již několikrát předtím, teprve skladaba Michala Davida "Největší z nálezů a ztrát, jí přinesla štěstí.

Hitmaker David byl navíc jedním z hostů soutěžní show. Vedle něj usedla do křesla modelka Simona Krainová. Michal David se s televizí dohodl, že píseň bude věnována památce slavné soulové hvězdy Whitney Huston, která předčasně zemřela 11. února v Los Angeles. Zpěvačka debutovala sólovým albem, za nějž získala první cenu Grammy, právě v roce 1985. A ze stejného roku pochází i píseň Michala Davida, která zazněla ve filmu Láska z pasáže. I proto si její autor přál věnovat jí právě památce Huston.

Toto soutěžní klání oblíbeného pořadu, v němž o pořadí vždy sedmi písní rozhodují svými sms hlasy televizní diváci, připomnělo v pondělí 20. února slavnou éru hudby "disco". V devadesátiminutovém programu tak živě zazněly v novém originálním provedení hity idolů přelomu 70. – 80. let, kdy parket ovládaly diskotékové skladby skupin Jackson 5 a Bee Gees nebo Michala Davida a Kylie Minoque. Vedle Balogové vystoupil například Jan Maxián ze skupiny Nightwork s taneční klasikou „I Will Survive“.  Skupinu Jackson 5 připomněla Monika Bagárová v hitu „Blame It on The Boogie“, který v Československu proslavila Marie Rottrová pod názvem „Muž č. 1“.  Hudebnínadání spojené s tanečním a také notnou dávku vtipu projevil Roman Vojtek v titulní písni z filmu Horečka sobotní noci.

Martina Balogová, která se v roce 2005 stala finalistkou první řady české Superstar, po skončení soutěže poněkud upadla v zapomnění. Právě díky TV Barrandov a show To byl náš hit! se opět dostala do popředí zájmu včera se jí podařilo nejen získat společně s Michalem Davidem prvenství,ale právě jmenovaný skladatel a producent jí vysekl v přímém  přenosu poklonu, když řekl: "Málokdy se podaří, že kopie předčí originál. Toto je přesně ten případ. To tys to vyhrála, Martino, svým zpěvem." Ještě dodal, že brzy vezme zpěvačku do studia a nazpívají společný duet. Uvidíme, zda to byla jen slova pronesena v návalu euforie nebo další šance pro zpěvačku,které po předčasném a nečekaném vyřazení ze soutěže Superstar napsal společný duet v tandemu s Karlem Gottem Karel Svoboda.
Přečteno: 1276x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo