romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Média spekulují o odvolání Džamily Stehlíkové a změnách ve vládě

Praha, 12.12.2008 10:25, (ROMEA)

Premiér Mirek Topolánek ještě před Vánocemi oznámí personální změny ve vládě. Za hotovou věc už to pokládá většina poslanců ODS, nikdo o tom ale zatím nechce mluvit veřejně. Odejít byl měla i ministryně pro lidská práva a menšiny Džamila Stehlíková. Napsal server Lidovky.cz.

„Musí to udělat do Vánoc. Při předsednictví unie ministry svého kabinetu vyměňovat nemůže a později by to už nemělo žádný význam,“ shodují se podle serveru Lidovky.cz poslanci pod podmínkou zachování anonymity.

Podle informací LN se Topolánek před koncem roku rozloučí s ministry zdravotnictví a dopravy Tomášem Julínkem a Alešem Řebíčkem a s ministryní pro lidská práva Džamilou Stehlíkovou. Podle E15 Topolánek údajně zvažuje zrušení místa ministra pro menšiny a lidská práva.

V vládě dojde zřejmě i k vzájemné výměně postů. Jako jednu z možných variant uvádí zdroj E15 blízký špičkám ODS přesun vicepremiéra Jiřího Čunka do vedení rezortu kultury místo svého stranického kolegy Václava Jehličky. Do čela ministerstva pro místní rozvoj by podle této varianty přešel dosavadní šéf ministerstva zemědělství Petr Gandalovič, kterého by nahradil jeho současný náměstek Ivo Hlaváč. Jiný zdroj uvádí jako zvažovanou možnost i pouhou výměnu rezortů mezi Čunkem a Gandalovičem.

Ve hře je prý i posun ministryně obrany Vlasty Parkanové. Tu by podle některých informací mohl vystřídat poslanec ODS Jan Vidím, přičemž Parkanová by se naopak přesunula do čela ministerstva spravedlnosti místo Jiřího Pospíšila.

Personální výměnu LN potvrdil i blízký spolupracovník premiéra, jenž nechtěl být jmenován. „Mělo by dojít ke směně jednoho lidoveckého ministra za člověka z ODS, výměny dvou ministrů, možná dojde k odvolání ministryně pro lidská práva a k oznámení jména nového vicepremiéra pro ekonomiku,“ řekl LN. Dohoda s koaličními partnery ale podle něj zatím není uzavřena. „Je to pouze návrh ODS k jednání,“ podotkl.

ROMEA, , LN, E15
Přečteno: 1119x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Džamila StehlíkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo