romea - logo
22. října 2021 (pátek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mediální kurz pro mladé novináře jde do finále

Praha, 7.3.2007 14:30, (Romea)

V internetovém a vzdělávacím centru Romea v Moravské ulici 43 proběhl tento víkend závěrečný výukový blok kurzu pro mladé novináře, který je určen zejména Romům. Výuka teoretických i praktických předmětů, souvisejících s novinářskou prací začala 25. března minulého roku. Před 11 studenty, kteří vytrvali až do konce, je nyní blok specializované výuky, jehož součástí bude tvorba absolventské práce a po něm budou následovat praxe, zejména v majoritních médiích.

20 víkendových výukových bloků, které kurzisté zatím absolvovali, bylo zaplněno výukou teoretických i praktických předmětů podstatných pro novinářskou práci. Součástí vyučování byly obory jako např. Český jazyk, Publicistické žánry, Politická publicistika, Kulturní publicistika, Sociologie, Autorské právo, Rétorika, Informační a výpočetní technika a vzhledem k orientaci kurzu také Historie Romů. V programu učili renomovaní pedagogové a odborníci jako např. Doc. Jiřina Šiklová, Mgr. Libor Dvořák, Mgr. Jiřina Miklušáková, Aleš Vrzák a další. Kurzisté se průběžně podíleli na tvorbě měsíčníku Romano Voďi a v režii některých z nich vznikl také internetový pořad Terno, který na svých stránkách uvádí Romea TV. Prostor pro praxi studentům poskytne Český rozhlas, Mladá Fronta DNES, Česká televize a samozřejmě také Romano Voďi a internetový server Romea. Ukázky absolventských prací budou zveřejněny.

V případě zájmu o kontakt na kurzisty, kteří by byli schopni a ochotni pro vás pracovat, pište na vzdelavani@romea.cz nebo volejte 608 729 190.

Adam Pospíšil
Přečteno: 1230x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo