romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Menšiny z celého světa představí v Praze 9 svou kulturu

Praha, 20.8.2008 14:05, (ROMEA)

Poslední prázdninová sobota nabídne v parku Podviní v pražských Vysočanech přehlídku kultur menšin, které žijí v Česku. Praha 9 zde uspořádá čtvrtý ročník multikulturního festivalu Etnofest. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý hudební, taneční nebo divadelní program. ČTK to sdělil tiskový odbor pražského magistrátu. Na festivalu se představí například skupiny původem z Libanonu, Moldávie nebo Kalmycké republiky. Vstup na akci je zdarma.

Program zahájí ve 14:00 vystoupení ukrajinské skupiny Ignis a originální šamanský tanec z Mali. Následovat bude afghánská módní přehlídka nebo slavný muzikál Cikáni jdou do nebe v provedení dětského souboru. Večer návštěvníkům zahraje romská kapela Kale a skupina Ekvator, jejíž každý člen pochází z jiné země.

Pro návštěvníky je připravena také řada doprovodných akcí. Každá národnost má k dispozici samostatný stan, kde bude nabízet výrobky charakteristické pro svou kulturu. Lidé se také mohou zúčastnit čajového obřadu, zahrát si na africké bubny nebo si zatančit salsu. Ochutnat mohou řadu netradičních lahůdek jako smažené banány nebo japonské tofu. Ve výtvarných dílnách si děti budou vyrábět africké masky.

Záštitu nad festivalem převzali ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková a radní hlavního města Jiří Janeček.

Své umění nebo módu předvedou lidé pocházející ze všech koutů světa - například z Afriky, Pákistánu, Indie, Jižní Ameriky, Japonska, Ukrajiny, Řecka, Číny, ruské Kalmycké republiky, Čečenska, Maďarska, Afghánistánu, Sýrie, Libanonu a Iráku.

Přečteno: 929x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, MenšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo