romea - logo
21. dubna 2021 (středa)
svátek má Alexandra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Menšiny z celého světa představí v Praze 9 svou kulturu

Praha, 20.8.2008 14:05, (ROMEA)

Poslední prázdninová sobota nabídne v parku Podviní v pražských Vysočanech přehlídku kultur menšin, které žijí v Česku. Praha 9 zde uspořádá čtvrtý ročník multikulturního festivalu Etnofest. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý hudební, taneční nebo divadelní program. ČTK to sdělil tiskový odbor pražského magistrátu. Na festivalu se představí například skupiny původem z Libanonu, Moldávie nebo Kalmycké republiky. Vstup na akci je zdarma.

Program zahájí ve 14:00 vystoupení ukrajinské skupiny Ignis a originální šamanský tanec z Mali. Následovat bude afghánská módní přehlídka nebo slavný muzikál Cikáni jdou do nebe v provedení dětského souboru. Večer návštěvníkům zahraje romská kapela Kale a skupina Ekvator, jejíž každý člen pochází z jiné země.

Pro návštěvníky je připravena také řada doprovodných akcí. Každá národnost má k dispozici samostatný stan, kde bude nabízet výrobky charakteristické pro svou kulturu. Lidé se také mohou zúčastnit čajového obřadu, zahrát si na africké bubny nebo si zatančit salsu. Ochutnat mohou řadu netradičních lahůdek jako smažené banány nebo japonské tofu. Ve výtvarných dílnách si děti budou vyrábět africké masky.

Záštitu nad festivalem převzali ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková a radní hlavního města Jiří Janeček.

Své umění nebo módu předvedou lidé pocházející ze všech koutů světa - například z Afriky, Pákistánu, Indie, Jižní Ameriky, Japonska, Ukrajiny, Řecka, Číny, ruské Kalmycké republiky, Čečenska, Maďarska, Afghánistánu, Sýrie, Libanonu a Iráku.

Přečteno: 934x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, MenšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo