romea - logo
26. ledna 2022 (středa)
svátek má Zora

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Michaela Marksová Tominová: ČSSD podporuje Agenturu pro sociální začleňování

Praha, 27.1.2012 12:45, (ROMEA)
ilustrační foto

Sociální demokracie plně podporuje Agenturu pro sociální začleňování, jejímž cílem je řešit dlouhodobé nesnáze v problémových lokalitách typu Šluknovska a pomáhat systematicky začleňovat sociálně vyloučené občany zpět do fungujících struktur společnosti.

Odmítáme proto snahy komunálních politiků ze tří měst Šluknovska - Varnsdorfu, Rumburku a Šluknova, kteří na včerejším jednání s poslanci z bezpečnostního výboru Sněmovny prosazovali, aby vláda zrušila Agenturu pro sociální začleňování, neboť "od začátku etnických třenic situaci vůbec nepomohla, i když se tak prezentuje”.

Dále uvedli, že její rozpočet by se měl využít jinak a že návrhy Agentury, jako je například vládou na podzim schválená Strategie boje proti sociálnímu vyloučení, jsou místy až absurdní. Proti těmto výrokům se ohradil jak ředitel Agentury Martin Šimáček, tak vládní zmocněnkyně Monika Šimůnková. Ta uvedla, že v městech s podobnými problémy, jako je například Krásná Lípa či Litvínov, je situace mnohem lepší právě proto, že opatření uvedená ve Strategii radnice již delší dobu zavádí.

“S názorem vládní zmocněnkyně se zcela ztotožňuji. Právě ona tři města, jejichž představitelé navrhují zrušení Agentury, se celá léta problematice sociálně vyloučených Romů vůbec nevěnovala, a pakliže ano, pak pouze z hlediska represe, s pomocí povolané státní policie”, uvedla Michaela Marksová Tominová, stínová ministryně ČSSD pro lidská práva a rovné příležitosti.

“Problematika soužití sociálně vyloučených Romů s většinovou částí společnosti je náročná a jedná se o téma citlivé pro obě strany. Řešením je jedině dlouhodobá a systematická práce, která začíná už od malých dětí – je třeba je aktivně začleňovat do mateřských školek a později do běžných základních škol, pomáhat jim s doučováním, mládeži nabídnout zajímavé aktivity pro trávení volného času a dospělé zapojovat do práce v komunitě. V České republice je řada měst, kde to funguje – o těch se ale bohužel z médií nedozvíme. Panu Johnovi ze strany Věci veřejné, který včera prohlásil, že ,mnohé věci ze Strategie jsou naivní, dané dobrou vůlí´, bych ráda vzkázala, že naivní a úplně mimo je on,“ doplnila Michaela Marksová Tominová.

KAM DÁL?
Vládní zmocněnkyně a ředitel Agentury pro sociální začleňování odmítají výzvu ke zrušení agentury
Regionální politici ze Šluknovska zaútočili na Agenturu pro sociální začleňování. Žádají její zrušení a chtějí její peníze
Speciální policejní jednotka začne na Šluknovsku působit v dubnu. Bude stát více než 100 milionů

Policie: Spojitost úmrtí ženy a novoročního útoku Romů ve Varnsdorfu pitva neprokázala
ČTK: Objevují se pochybnosti, zda úmrtí ženy údajně napadené Romy souviselo s útokem. V zákulisí se hovoří o tom, že byla již delší dobu vážně nemocná
Žena z rodiny napadené skupinou Romů ve Varnsdorfu zemřela. Zatím není jasné, jestli to mělo nějakou souvislost s přepadením
Protiromské demonstrace ve Varnsdorfu se zúčastnilo jen 200 lidí
Policie obvinila dva údajné útočníky ze silvestrovského napadení ve Varnsdorfu
Místostarosta Varnsdorfu Karel Dubský: Bezpečnostní kamery města žádný útok Romů před hotelem Sport nezaznamenaly
Bitka, která rozpoutala nepokoje na severu, se odehrála jinak. Média informovala nepravdivě
SPECIÁL: Rasové nepokoje na Šluknovsku
 

 

TZ ČSSD
Přečteno: 722x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo