romea - logo
28. listopadu 2021 (neděle)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Michala Toráčová: Vlastní popularity není nikdy dost

Karviná, 21.6.2011 16:20, (ROMEA)
Foto: Vladimír Kozelek, Martin Straka

Rozhovor s Michalou Toráčovou, přítelkyní tanečníka Lukrecia Changa, o prvních jejích krůčcích ve světě fotomodelingu, o chuti slávy i inspiraci pro další dívky. O tom všem je rozhovor v aktuálním vydání romského periodika Romano hangos. S laskavým svolením redakce přinášíme interview i čtenářům serveru Romea.cz.

Hiphopeři na severní Moravě, ale čím dál víc i čtenáři Romano hangos znají romského tanečníka Lukrecia Changa z Karviné. Loni jsme v RH představili i některé jeho přátele ze světa hudby a také Michalu Toráčovou. To je Lukreciova přítelkyně, která se zabývá fotomodelingem. Zajímalo nás, co je doma u Changů nového.

Přibyly vám nějaké nabídky na focení nebo uveřejněné fotky od té doby, co jsme zveřejňovali loni v Romano hangos první sadu vašich snímků?
Ano, něco málo se na focení naskytlo. Na jaře jsem vyhrála soutěž týdeníku Sedmička, jmenovalo se to tuším Dívka jara 2011. V Sedmičce pak – tedy v jeho karvinské verzi – vyšla část těch fotek na hlavní straně. Stále se focení věnuju na 100 procent, a zkouším nové experimenty.

Kdo přišel s nápadem na tu sérii jarních fotek pro Sedmičku?
Viděla jsem, že v novinách tu nabídku vypisují, tak jsem tam hned poslala své fotografie, a zkusila štěstí. Nakonec to vyšlo, a byla jsem šťastná za tuhle šanci. Redakci karvinské Sedmičky moje fotky zaujaly a sama od sebe mě oslovila.

Jak reagovalo vaše okolí, když jste se předvedla jak „dívka jara 2011“?
Řada lidí na ulici mě zastavovala, řeknu trochu neskromně že moje fotka na přední straně Sedmičky se jim líbila. Byl to fakt úžasnej den – kam jsem přišla, lidi mě poznávali a otáčeli se za mnou.

Dobře, to byly všechno spíš ty pozitivní věci. Ale měla jste už kvůli focení třebas nějakou špatnou zkušenost?
Zatím ne, vždycky všechno proběhlo v pořádku, ale nechci to zakřiknout. Stát se může cokoliv.

Přece jen - vaše popularita se asi zvyšuje. Jaké u toho má člověk pocity, nezamotá se z toho trochu hlava?
Vlastní popularity není nikdy dost! (smích). Ne, to byl samozřejmě vtip. Podívejte, být někde na samotném vrcholu, to je dlouhá a náročná cesta a hlavně strašně moc práce. Takže ano, popularita mě těší, ale zůstávám nohama na zemi.

Kontaktují vás teď třeba nějaké další romské holky, které by chtěly takto s fotkama „prorazit“, žádají vás o radu? Zprostředkovala jste takto už někomu něco?
Na svém facebooku mám docela hodně fanoušků, kteří mě podporují a ptají se na tyhle věci. Občas mi píšou další holky, mají různé otázky ohledně focení. Ale můžu jim jen něco takhle poradit, jinak zdaleka nejsem v tak důležité pozici, abych sama mohla někomu něco zařídit.

Máte asi v tomhle větší přehled než já - víte o nějakých romských modelkách u nás nebo v zahraničí, které dlouhodobě fotí pro časopisy?
Zatím nevím, o takové Romce jsem dosud neslyšela.

A ještě k hiphopové scéně, kam na koncerty doprovázíte svého partnera Lukrecia Changa - přemýšlíte třeba do budoucna o nějakých společných vystoupeních a projektech?
Hip-Hop hudbu jenom poslouchám a Lukrecia občas na koncertech doprovázím, ale jinak se žádných projektů neúčastním, tak daleko jsme hiphopu zatím nepropadla.

Více článků Romano hangos naleznete zde

Pavel Pečínka, , Romano hangos
Přečteno: 2846x
 

Kam dál:

Štítky:  

RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo