romea - logo
1. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Igor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Military Car Club Plzeň: Braňme se - strčme hlavu do písku

Plzeň, 29.2.2008 17:37, (ROMEA/Military Car Club Plzeň)

Dne 1.3. 2008 proběhne v Plzni pochod neonacistů., kteří mají neohroženě pochodovat kolem Velké židovské synagogy. Je paradoxem, že všechna navrhovaná shromáždění odpůrců nacistického pochodu jsou ze strany úřadů a zvolených politiků zrušena s uvedeným důvodem, že se jedná o bezpečnost občanů a ochranu našeho majetku. Toto vysvětlení je pro nás jen málo přijatelné, protože historie ukázala jak taková ochrana občanů a majetku končí. Končí zabíjením slabších, nebo vyhlazováním národnostních menšin, ukradením majetku a myslím, že bychom mohli najít mnoho dalších historických příkladů. Nacisté prostě posílí, uvědomí si naši slabost a budou požadovat mnohem více. Je pro mne překvapující, že v zemi která zažila za posledních 70 let dva nenávistné totalitní režimy můžeme nepovolit slušným lidem, aby dali jasně, zřetelně a hlasitě najevo svůj nesouhlas.

ČTĚTE TAKÉ
http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_3824

SPECIÁL: Neonacistický pochod Plzní 1. 3. 3008

Jsme slušní lidé, respektující zákony této země a lidi, kteří tuto zemi nebo město vedou. To je důvod proč nebudeme 1.3. 2008 ilegálně organizovat ani se účastnit žádné akce proti nacistickému pochodu. Je, ale nutno si uvědomit, že i slušní lidé mají právo se scházet a bránit právo a svobodu, kterou jsme 17. 11. 1989 ne úplně snadno získali. Apelujeme na politiky všech demokratických stran, aby jejich budoucí nekompetentní rozhodnutí nevyvolala obdobná shromáždění nacistů v našem městě, žádáme je, aby si uvědomili, že naše trpělivost je veliká, ale ne nekonečná. Netoužíme po tom, aby naše děti nemohly ve škole říkat to co doma slyšely, aby nemohly chodit do školy, kterou si sami vybraly …. „určitě si vzpomínáte“ …

Uvědomte si prosím, že i Hitler a Gottwald získali svoji moc v podstatě legální cestou a občané jenom pasivně přihlíželi … a pak již bylo pozdě …. „chránit občany a majetek“ …

Rudolf Bayer
Předseda
Military Car Club Plzeň

Přečteno: 1600x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Neonacismus, PlzeňHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo