romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

Military Car Club Plzeň: Braňme se - strčme hlavu do písku

Plzeň, 29.2.2008 17:37, (ROMEA/Military Car Club Plzeň)

Dne 1.3. 2008 proběhne v Plzni pochod neonacistů., kteří mají neohroženě pochodovat kolem Velké židovské synagogy. Je paradoxem, že všechna navrhovaná shromáždění odpůrců nacistického pochodu jsou ze strany úřadů a zvolených politiků zrušena s uvedeným důvodem, že se jedná o bezpečnost občanů a ochranu našeho majetku. Toto vysvětlení je pro nás jen málo přijatelné, protože historie ukázala jak taková ochrana občanů a majetku končí. Končí zabíjením slabších, nebo vyhlazováním národnostních menšin, ukradením majetku a myslím, že bychom mohli najít mnoho dalších historických příkladů. Nacisté prostě posílí, uvědomí si naši slabost a budou požadovat mnohem více. Je pro mne překvapující, že v zemi která zažila za posledních 70 let dva nenávistné totalitní režimy můžeme nepovolit slušným lidem, aby dali jasně, zřetelně a hlasitě najevo svůj nesouhlas.

ČTĚTE TAKÉ
http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_3824

SPECIÁL: Neonacistický pochod Plzní 1. 3. 3008

Jsme slušní lidé, respektující zákony této země a lidi, kteří tuto zemi nebo město vedou. To je důvod proč nebudeme 1.3. 2008 ilegálně organizovat ani se účastnit žádné akce proti nacistickému pochodu. Je, ale nutno si uvědomit, že i slušní lidé mají právo se scházet a bránit právo a svobodu, kterou jsme 17. 11. 1989 ne úplně snadno získali. Apelujeme na politiky všech demokratických stran, aby jejich budoucí nekompetentní rozhodnutí nevyvolala obdobná shromáždění nacistů v našem městě, žádáme je, aby si uvědomili, že naše trpělivost je veliká, ale ne nekonečná. Netoužíme po tom, aby naše děti nemohly ve škole říkat to co doma slyšely, aby nemohly chodit do školy, kterou si sami vybraly …. „určitě si vzpomínáte“ …

Uvědomte si prosím, že i Hitler a Gottwald získali svoji moc v podstatě legální cestou a občané jenom pasivně přihlíželi … a pak již bylo pozdě …. „chránit občany a majetek“ …

Rudolf Bayer
Předseda
Military Car Club Plzeň

Přečteno: 1593x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Neonacismus, PlzeňHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo