romea - logo
8. prosince 2019 (neděle)
svátek má Květoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Minirozhovor s Renátou Gažiovou

Praha, 26.11.2006 15:34, (Romano voďi)

* Proč jste přijala kandidaturu za KSČM?

Po pravdě jsem nikdy nepřemýšlela o tom, že bych kandidovala za jinou politickou stranu než za KSČM. Komunistická strana není nijak odlišná než jiné politické strany. KSČM jde pouze o to, aby lidé měli sociální jistoty, které jim jiná strana nemůže nabídnout. To je také hlavní důvod, proč jsem se rozhodla kandidovat právě za za tuto stranu. Druhým krokem pro mne byl fakt, že mohu tímto způsobem Romy podpořit, protože mám pořád pocit, že se Romové voleb bojí a volebního práva nevyužívají.

* S jakým pocitem jste přivítala zprávu, že jste uspěla?

Musím se přiznat, že mě to velmi potěšilo. Ale nejvíce mě hřálo, že nejen já jsem uspěla v komunálních volbách. Je to způsob, jak Romové mohou dokázat, že i oni mohou být prospěšní věcem veřejným.

* Na co nyní hodláte zaměřit svou činnost?

Chtěla bych toho udělat mnoho, ale to nepůjde tak rychle, jak bych asi chtěla. Nejprve bych se chtěla zaměřit na mladé rodiny s dětmi, které mají problém s bydlením. Například v Hrušově se od roku 1997 nic neopravilo, nepostavilo, kanalizace je tu mimořádně špatná a lidé v těchto podmínkách stále žijí. Nejhorší na tom je i to, že se Hrušov bude zřejmě prodávat a lidé nemají peníze na to, aby si koupili v této lokalitě byty. I proto jsem ráda, že jsem se do zastupitelství dostala, a mám tak možnost říci nahlas, co si o tom vlastně myslím.

* Chcete se věnovat Romům ve vašem volebním obvodě?

Ano, chtěla bych se věnovat především Romům ve svém okolí. Ukázat jim, že se za ně hodlám postavit stejně jako pan Kumar, který je jediný, kdo se Romů v Ostravě nejen zastane, ale zároveň jim i pomůže.

*** Renáta Gažiová

Narodila se 6. 12. 1969, je svobodná a má dva syny. Již v minulosti byla členem KSČM, ale po roce 1989 její činnost ve straně ukončila mateřská dovolená. Studuje prvním rokem na sociálně právní škole v Karviné. V současné době působí jako vedoucí komunitního centra Juniorské čhave.

Rena Horváthová a Stanislava Ondová
Přečteno: 1394x
 

Kam dál:

Štítky:  

RV 11/2006, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo