romea - logo
19. dubna 2021 (pondělí)
svátek má Rostislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ministr Kocáb v Drážďanech

Drážďany, 16.2.2010 11:17, (ROMEA)

13. února 2010 se ministr zúčastnil vzpomínkového programu, který občanská společnost a představitelé města a Svobodného státu Sasko uspořádali jako vzpomínku na 65 let staré události: bombardování Drážďan bylo tragickým vyústěním druhé světové války a tragédie národního socialismu. Ministr Kocáb připomněl, že bombardování Drážďan nesmí být vykládáno bez přímé spojitosti s brutální politikou zotročování a genocidy, kterou v předchozím desetiletí realizovala Hitlerova Třetí říše.

NEPŘEHLÉDNĚTE
FOTOGALERIE: Michael Kocáb v Drážďanech
On-line z DRÁŽĎAN: Slušní občané slaví vítězství, Neonacisté poprvé neprošli městem!

V tomto kontextu se jeví jako naprostý nonsens to, že právě tyto události zneužívají po léta ultrapravicoví radikálové. Právě jim navzdory uspořádalo město a jeho občané velké pietní shromáždění s mottem: „Drážďany proti násilí, extremismu a neonacismu a pro město otevřené světu“. Starostka města, paní Helma Orosz a premiér státu Sasko pan Stanislaw Tillich oslovili Drážďaňany a obyvatele velkých německých měst a ti přijeli tento živý řetěz spoluvytvořit.

Ministr se zúčastnil právě této monumentální, ale tiché vzpomínky. Poté monitoroval akci policie v souvislosti s demonstrací neonacistů. Ministr navštívil demonstrující odpůrce neonacistů, kteří obsadili klíčovou křižovatku mezi nádražím a městem i demonstraci ultrapravicových radikálů a krátce hovořil s velitelem jedné části zásahu o organizaci policejní blokády.

Události a společný postup policie, orgánů města a státu a široké občanské veřejnosti na mne učinil velký dojem. Nenechat si historii ukrást a dezinterpretovat neonacisty, ale také ultralevicovými silami je pro mne inspirace, kterou se budu snažit přenést i do ulic českých měst. Ukazuje se, že když se chce, tak to jde!“ řekl k drážďanským událostem ministr Kocáb.

KAM DÁL?
FOTOGALERIE: Michael Kocáb v Drážďanech
On-line z DRÁŽĎAN: Slušní občané slaví vítězství, Neonacisté poprvé neprošli městem!

 

tisková zpráva, Tisková zpráva ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába
Přečteno: 1389x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Německo, Neonacismus, Michael Kocáb, Tiskové zprávyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo