romea - logo
8. prosince 2021 (středa)
svátek má Květoslava

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Miss Roma ČR 2011 je studentka Miroslava Pikolová

Hodonín, 2.5.2011 9:42, (ROMEA)
Vítězka Miroslava Pikolová na trůnu nejkrásnější české Romky pro rok 2011 (uprostřed)

Korunku romské miss České republiky pro rok 2011 získala v neděli v Hodoníně společně s tímto titulem šestnáctiletá studentka Miroslava Pikolová z Prahy. Letos se o něj ucházelo celkem 80 dívek.

Dvanáct finalistek soutěžilo ve čtyřech disciplínách, přičemž jeho vrcholem byl tanec ohnivého čardáše v doprovodu cimbálovky.

Porota to tentokrát měla podle pořadatelů velmi složité, většina dívek úspěšně zvládla rozhovor s moderátorem večera Janem Čenským i promenádu v plavkách i večerních šatech.

Nejdramatičtější byl taneční souboj v typicky romské disciplíně - čardáši. Dívky ho tancovaly v pestrých romských krojích. Volba Miss Roma má vždy na programu tento ohnivý tanec. V minulých ročnících hrály dívkám ale jen klasické romské kapely. Tentokrát je vystřídala cimbálovka. Tanec byl proto podle tvůrců dnešního společenského večera náročnější.


Dvanáct finalistek Miss Roma ČR 2011 v celé své kráse.

První vicemiss se podle verdiktu poroty stala patnáctiletá Marie Balogová z Brna a druhou vicemiss devatenáctiletá Renáta Gabčová, která přicestovala ze slovenských Spišských Tomašoviec.

Loňskou Miss Roma se stala Pavlína Lendelová z Lovosic. Zájem dívek o účast na této akci podle pořadatelů vzrůstá.

Přečteno: 3929x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo