romea - logo
28. září 2022 (středa)
svátek má Václav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Místopředsedou Dělnické mládeže se stal odsouzený rasistický násilník Tomáš Skyba

Praha, 25.10.2011 14:03, (ROMEA)
Tomáš Skyba. Foto: Antifa.cz

"Dal bych jí pod stromeček plechovku zyklonu". Komu by dal autor tohoto výroku v jedné z facebookových diskusí plechovku plynu, kterým nacisté v Osvětimi vraždili své vězně v plynových komorách? Malé Natálce, kterou rasisté i s celou její rodinou ve Vítkově málem upálili. A kdo je autorem výroku? Tomáš Skyba, nově zvolený místopředseda Dělnické mládeže, svazácké odnože DSSS, a člen Autonomních nacionalistů Zlínsko. Tentýž Skyba, který je pravomocně odsouzen za zkopání dvaašedesátiletého muže.

Jako první o této facebookové diskusi informoval v prosinci 2009 server Antifa.cz, v článku Neonacisté mluví o Natálce Sivákové (Natálka má ovšem příjmení Kudriková - pozn. fk). Skybův výrok nevybočuje z řady dalších nenávistně rasistických výronů. Například  Jan Fuksa zde napsal: "Ti kteří posílají i sebemenší dárečky nějaké barevné holce si nezaslouží žít v bílé společnosti,jednoho dne je vyselektujeme." Martin Grund z Teplic, který tehdy na Facebooku vystupoval pod přezdívkou Obergruppenfuhrer Böhse Onkel: "Do piči furt melou vo tý cikánský štětce. Já bych jí nadělil k vánocům nádhernej balíček z antraxem aby se jí líp dejchalo."


Natálka Kudriková o vánocích 2010 s maminkou Annou Sivákovou.

Další podmínka - za zkopání důchodce

Tomáš Skyba před rokem vyfasoval od zlínského krajského soudu pětiletou podmínku za to, že ve Zlíně bezdůvodně zkopal dvaašedesátiletého muže, poté utekl a nechal svou oběť ležet v bezvědomí, v louži krve. Informoval o tom Zlínský deník v článku Mladík zkopal důchodce, dostal pětiletou podmínku. Skyba zpočátku před soudem lhal, že čin nespáchal. Asi po hodině obrátil a doznal se. Jeho agresivní útok totiž viděla řada svědků. „Vybírali jsme si jídlo, když jsem uviděl, jak někdo srazil muže k zemi a pak ho kopal do hlavy, několikrát mu na ni dupl a ještě ho bouchal deštníkem,“ uvedl jeden ze svědků.

Přestože Skybovi hrozilo až dvanáctileté vězení, nakonec odešel jen s podmínkou. Soudce ale ve zdůvodnění rozsudku dodal, že jde o poslední varování: „Pokud se někdy znovu dostanete do potyčky se zákonem, soud už bude nekompromisní.“ Skyba měl totiž v té době za sebou více vroubků. Za napadení studenta ze Srí Lanky dostal už v sedmnácti letech podmínku. Byl několikrát zadržen policií - jak na demonstraci Dělnické strany, tak za řízení auta v opilosti, strážníci ho zase nachytali, když opilý lámal zaparkovaným autům zrcátka. Soud proto Skybovi nařídil i protialkoholní léčbu.

Dělnická mládež je srostlá s Národním odporem

Předsedou Dělnické mládeže je Erik Lamprecht, který je zároveň aktivistou brněnské militantní neonacistické organizace Národní odpor. Informace o Lamprechtově činnosti přináší dokument Posouzení souladu konání shromáždění svolaného Erikem Lamprechtem na 1.5.2011 do Brna se zákonem shromažďovacím. Podle tohoto materiálu patří Lamprecht ke skupině Cheeky Boys, dorostenecké organizace fotbalových hooligans Johny Kentus Gang (JKG). "Ti jsou na své násilnické aktivity patřičně hrdí a neváhají zprávy o nich vystavovat na svém webu a napadat jedince s odlišnými názory, vzezřením či barvou pleti," píší autoři dokumentu.Fotografie ukazuje Erika Lamprechta a pokladníka Dělnické mládeže Jiřího Dudáka ve společnosti hajlujících neonacistů. Lamprecht s úsměvem v první řadě uprostřed v bílé mikině, Dudák třetí zleva v druhé řadě s čepicí.

O Lamprechtovi, Dudákovi a současném tajemníkovi Dělnické mládeže Jakubu Svobodovi přinesla zajímavé informace Antifa.cz, v článku Osa Berlín - Brno a kouzlo nechtěného.
"Kam až vlezdoprdelkovství českých neonacistů vůči těm německým z NPD sahá, vtipně ukazuje předchozí fotka, která byla pořízena před několika málo dny v Německu, kde byla česká delegace pořadatelů brněnské akce: Jiří Dudák (DSSS Kroměříž a aktivista Národního odporu Brno) a Erik Lamprecht (šéf Dělnické mládeže, aktivista Národního odporu Brno) s Katrin Köhler z NPD Chemnitz... Na fotografii si s úsměvem prohlížejí mapu hitlerovského Německa, opět včetně výrazně označených hranic Protektorátu. Pro své demaskování nemohli udělat brněnští neonacisté více. Snad jen společné zapózovat s fotografiemi vypálených Lidic a Ležáků?" píše Antifa.cz. Jakub Svoboda je na této fotografii uprostřed, za Katrin Köhler.

Pokladník Jiří Dudák byl dříve tajemníkem Dělnické mládeže. Veřejně dostupné Dudákovy fotografie dokládají jeho účast na setkáních Národního odporu, např. 1.5. 2007...... a dokládají i Dudákovu zálibu v nacistických symbolech:

KAM DÁL?
Mladík zkopal důchodce, dostal pětiletou podmínku
Neonacisté mluví o Natálce Sivákové
Posouzení souladu konání shromáždění svolaného Erikem Lamprechtem na 1.5.2011 do Brna se zákonem shromažďovacím
Osa Berlín - Brno a kouzlo nechtěného
Do Česka přijede na pozvání DSSS šéf německé neonacistické strany NPD
Neonacisté přejí smrt malé Natálce, mezi nimi i člen Dělnické strany
 Liga proti antisemitismu odsuzuje verbální internetovou agresi nacistů

 Etolog objevil nový živočišný druh, Čecháčka nácíčkovského
Iniciativa BRNO Blokuje předložila důkazy o neonacistickém pozadí pochodu Dělnické mládeže a žádá jeho rozpuštění
Zákazat by se měla i Dělnická mládež

 

Přečteno: 4988x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rasismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo