romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Místostarosta Mariánských Hor byl obviněn za rasistické výroky

Ostrava, 11.3.2008 9:51, (ROMEA/ČTK)

Policie podle dnešního Práva obvinila z trestného činu hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení i bývalého místostarostu ostravského městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky a současného radního Jiřího Jezerského (Nezávislí). Stejné obvinění hrozí i starostce a nezávislé senátorce Lianě Janáčkové. Jezerskému hrozí až dva roky vězení, řekl Právu mluvčí ostravského zastupitelství David Baroš.

Jezerský, bývalý místostarosta současné senátorky Liany Janáčkové, měl podle loni zveřejněné nahrávky například prohlásit: "Vystavte mi potvrzení, že mohu mít střelnou zbraň a že mi dáváte svolení, abych to vystřílel, a já to půjdu udělat." Na mysli měl mít ostravskou kolonii Bedřiška, kterou většinou obývají Romové.

AUDIO

Jiří Jezerský o Romech

ČTĚTE TAKÉ
Aktuálně.cz: Senátoři nejsou jednotní v názoru, zda vydat Janáčkovou
Mraky nad rasistkou (komentář Jiřího Leschtiny)
SPECIÁL: Čtěte vše o rasistických výrocích Liany Janáčkové

Obvinění za rasistické výroky, které pronesla předloni jako starostka ostravského městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, hrozí i Janáčkové. Policie už poslala do Senátu žádost o zbavení její imunity.

Na Janáčkovou a Jezerského podalo trestní oznámení devět organizací včetně sdružení Romea. Janáčková i Jezerský jako zastupitelé podle autorů oznámení svými výroky podnítili veřejně rasovou nenávist k Romům, když navodili dojem, že příslušníci romského etnika jsou bez rozdílu nepřizpůsobiví. Ostravští kriminalisté se ale kauzou začali zabývat z vlastního popudu loni v červenci.

Přečteno: 1026x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo