romea - logo
20. října 2019 (neděle)
svátek má Vendelín
Loading
rozšířené vyhledávaní

Místostarostka Vsetína: Romové z Poschlé nedluží městu 13 milionů, je to dezinformace

Vsetín, 1.6.2011 20:35, (ROMEA)
ilustrační foto

Na pravou míru uvedla místostarostka Vsetína Květoslava Othová informace o výši dluhů, které mají romští obyvatelé lokality Poschlá vůči městu. Původní informace, která se před nedávnem objevila v médiích totiž hovořila o hrozivých třinácti milionech korun. Tato suma se však netýká jen lokality Poschlá, ale celého Vsetína a za všechna období.

Romských obyvatel Poschlé, které Jiří Čunek přestěhoval do kontejnerů ze zbouraného pavlačového domu se týká částka téměř tří milionů, které jsou z větší části dluhem, který sebou obyvatelé Poschlé přinesli a který částečně splácí. Dluhy od roku 2006 činí na Poschlé 288 000,- Kč, tedy cca 8000,- Kč na jednu rodinu v průměru. Další dluhy město vymáhá na celém území, jejich součet činí deset milionů korun.

„Celková čísla mohou být velmi zavádějící, celkový objem dluhů se totiž týká celého města a částka deseti milionů korun tu byla už v roce 2006. To jsou dluhy nájemníků, kteří už dneska nebydlí v nájemních bytech a kteří dluhy splácí exekučním příkazem, rozhodnutím soudu nebo jiným způsobem po velmi malých částkách. Rozhodně ale nemůžeme říct, že by se většina oné částky týkala obyvatel stávající Poschlé, nebo bývalého pavlačového domu,“ uvedla pro server Romea.cz místostaroskta.

Město chce vydávat nové smlouvy jen na dobu určitou. Jejích součástí má být i tzv. exekutorský zápis. Na jeho základě může radnice v případě nesplácení dluhů podat návrh na vyklizení bytu.

Rodiny však nemají na splácení peníze. Žijí téměř výhradně ze sociálních dávek, bez vize zaměstnání. Hledání zaměstnání také velmi komplikuje fakt, že je na velkou část obyvatel uvalena exekuce, hrozí tedy, že jim budou případné vydělané peníze odebrány exekutory a nebudou moci platit nájemné ani splátky dluhu.

Samotní obyvatelé Poschlé hovoří o tom, že se budou muset vystěhovat, město však zatím žádné vystěhování nepotvrdilo.

KAM DÁL?
Lidem z Čunkových kontejnerů hrozí vystěhování

Přečteno: 2279x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Deportace Romů ze Vsetína, Domácí, VsetínHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo