romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Místostarostka Vsetína: Romové z Poschlé nedluží městu 13 milionů, je to dezinformace

Vsetín, 1.6.2011 20:35, (ROMEA)
ilustrační foto

Na pravou míru uvedla místostarostka Vsetína Květoslava Othová informace o výši dluhů, které mají romští obyvatelé lokality Poschlá vůči městu. Původní informace, která se před nedávnem objevila v médiích totiž hovořila o hrozivých třinácti milionech korun. Tato suma se však netýká jen lokality Poschlá, ale celého Vsetína a za všechna období.

Romských obyvatel Poschlé, které Jiří Čunek přestěhoval do kontejnerů ze zbouraného pavlačového domu se týká částka téměř tří milionů, které jsou z větší části dluhem, který sebou obyvatelé Poschlé přinesli a který částečně splácí. Dluhy od roku 2006 činí na Poschlé 288 000,- Kč, tedy cca 8000,- Kč na jednu rodinu v průměru. Další dluhy město vymáhá na celém území, jejich součet činí deset milionů korun.

„Celková čísla mohou být velmi zavádějící, celkový objem dluhů se totiž týká celého města a částka deseti milionů korun tu byla už v roce 2006. To jsou dluhy nájemníků, kteří už dneska nebydlí v nájemních bytech a kteří dluhy splácí exekučním příkazem, rozhodnutím soudu nebo jiným způsobem po velmi malých částkách. Rozhodně ale nemůžeme říct, že by se většina oné částky týkala obyvatel stávající Poschlé, nebo bývalého pavlačového domu,“ uvedla pro server Romea.cz místostaroskta.

Město chce vydávat nové smlouvy jen na dobu určitou. Jejích součástí má být i tzv. exekutorský zápis. Na jeho základě může radnice v případě nesplácení dluhů podat návrh na vyklizení bytu.

Rodiny však nemají na splácení peníze. Žijí téměř výhradně ze sociálních dávek, bez vize zaměstnání. Hledání zaměstnání také velmi komplikuje fakt, že je na velkou část obyvatel uvalena exekuce, hrozí tedy, že jim budou případné vydělané peníze odebrány exekutory a nebudou moci platit nájemné ani splátky dluhu.

Samotní obyvatelé Poschlé hovoří o tom, že se budou muset vystěhovat, město však zatím žádné vystěhování nepotvrdilo.

KAM DÁL?
Lidem z Čunkových kontejnerů hrozí vystěhování

Přečteno: 2316x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Deportace Romů ze Vsetína, Domácí, VsetínHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo