romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mladík z Hodonínska je stíhán za propagaci nacismu na Facebooku

Hodonín, 10.12.2010 10:16, (ROMEA)

Policie stíhá dvaadvacetiletého mladíka z Hodonínska za propagaci nacismu na sociální síti Facebook. Na svém profilu shromažďoval snímky a video s tematikou nacismu a také s Adolfem Hitlerem. Měl na něm odkazy na klipy neonacistických hudebních skupin a extremistických organizací. Tyto materiály byly volně přístupné a mladík pozitivně komentoval, řekl dnes ČTK mluvčí policie Petr Zámečník. Za projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka hrozí obviněnému muži až tři roky vězení.

Zveřejňoval záběry Hitlera při provolávání pozdravu Sieg heil!, hajlující osoby, známý nacistický symbol - hákový kříž a obdobné materiály. Mezi nimi byly i snímky vyjadřující rasovou nesnášenlivost vůči Židům, doplněné fotografiemi z nacistických koncentračních táborů, včetně hromadných hrobů Židů.

"Pachatel k videoklipům neonacistických skupin uvedl, že se mu tato hudba líbí a že mu připadá i vtipná. Přiznal, že se účastnil demonstrací pravicových radikálů," uvedl mluvčí.

Podle kriminalistů je nepochybné, že svým profilem na Facebooku veřejně projevoval pozitivní vztah k hnutí, které směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní a náboženskou zášť. Mladík je jedním z prvních v České republice, který čelí stíhání za to, jakým způsobem nakládal s informacemi na známé sociální síti.

KAM DÁL?
BIS: Extremisté stále víc využívají Facebook k šíření propagandy
Informace BIS o vývoji na extremistické scéně v 2. čtvrtletí roku 2010

Přečteno: 961x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo