romea - logo
25. února 2020 (úterý)
svátek má Liliana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Mluvte otevřeně proti diskriminaci: Rada Evropy odstartovala novou kampaň

Madrid, 2.7.2009 23:51, (ROMEA)

Dne 29. června odstartovala Rada Evropy v Madridu svou novou celoevropskou kampaň zaměřenou proti diskriminaci.Město Madrid kampaň podpořilo např. zajištěním plakátovacích míst na jeden týden.

Kampaň probíhá pod heslem „Speak out against discrimination“ – Mluvte otevřeně proti diskriminaci a je zaměřena na širokou veřejnost. Kampaň podporuje uvědomění si diskriminace a její odsouzení, zejména té, která je založena na etnickém nebo rasovém původu.

Cíle kampaně jsou:

  • zvýšit povědomí veřejnosti o diskriminaci,
  • zásobit média informacemi o interkulturních záležitostech a antidiskriminačních mechanismech a povzbudit je, aby tyto informace šířily mezi veřejností,
  • připravit novináře na práci v multikulturní Evropě a podporovat doborou praxi v interkulturních reportážích a v problematice týkající se diskriminace,
  • více zviditelnit diverzitu evropských společností například formou podpory přístupu menšin k profesím v médiích.

Kampaň již byla zahájena např. v Barceloně, Paříži, Milánu a Římě a po celý rok bude pokračovat po celé Evropě. Kampaň např. podpořil Lilian Thuram, bývalý fotbalový reprezentant Francie a hráč za FC Barcelonu a současný prezident nadace „Výchovou proti rasismu“.

Kromě plakátové kampaně se plánují na rok 2009 různé akce: např. televizní spot, semináře pro novináře, letní škola, školící soubor dokumentů pro novináře nebo příručka dobrých příkladů, jak zjednodušit přístup menšin k médiím.

KAM DÁL?
Stránky kampaně v angličtině
Informace ke kampani v češtině

Přečteno: 926x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, EU, ŠpanělskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo