romea - logo
29. listopadu 2020 (neděle)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Monika Bagárová: Skokan roku v Českém slavíkovi pro mě hodně znamená

Praha, 30.11.2011 10:05, (ROMEA)
ilustrační foto

Sedmnáctiletá Monika Bagárová, finalistka soutěže Česko Slovenská SuperStar, kterou opustila v šestém finálovém kole, získala o víkendu cenu Skokan roku v Českém slavíkovi. Už jako malá holka si prý nenechala v televizi žádnou hudební soutěž ujít. "Koukala jsem na všechny soutěže, které byly, a sleduju je všechny dodnes," řekla v krátkém rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ mladá brunetka.

Co pro vás znamená vítězství v kategorii Skokan roku?

Určitě hrozně moc. Ještě dřív, než se to zveřejnilo v médiích, jsem byla strašně moc nadšená a mrzí mě, že to nemohlo být tak obrovské překvapení i pro ostatní. Každopádně si toho moc cením.

Když jste byla malá, sledovala jste Slavíka?

Pořád. Já jsem koukala na všechny soutěže, které byly v televizi, sleduju je všechny dodnes. Udělám si vždycky čas. Jsem ráda, že Český slavík je a že se to takhle hezky vyvíjí, objevují se noví talenti.

Na čem teď pracujete?

V nejbližší době budu točit nový videoklip k písničce Hřích, která je na mé desce Shining. Chtěli bychom to stihnout ještě před vánočními svátky.

Zpěvačka Monika Bagárová kromě svých jazzových aktivit hostovala v jazzfunkové kapele Connection, po boku Eriky Fečové si zazpívala ve skupině Navigators a dokonce účinkovala se známým bigbandem B-Side Band.

V pondělí 5. prosince zpěvačka spolu se svou kapelou a hosty Benem Cristovao a Filipem Gondolánem v pražském Jazz Docku představí premiérově podobu svého koncertního repertoáru. Začátek akce ve 21 hodin.

CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE ZDE: Skokan roku Bagárová: Doufám, že mi cena v kariéře pomůže

Týden.cz, fk
Přečteno: 1175x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo