romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Most připravil projekty revitalizace vyloučených lokalit

Most, 3.12.2008 18:50, (ROMEA)

Město Most připravilo projekty revitalizace dvou problémových lokalit. Plán rozvoje deprivovaných území města zahrnuje sídliště Chanov a čtvrť v okolí bloku 100, kde žijí Romové. Cílem je zlepšení prostředí a kvality života v problémových okrajových sídlištích i zlepšení vztahů a soužití občanů města, uvedl při dnešním veřejném projednávání integrovaného plánu projektový manažer magistrátu Karel Bořecký.

Integrovaný plán je souhrnem projektů zaměřených na vzdělávání, zaměstnanost, sociální služby, ale i rekonstrukci obytných domů, revitalizaci veřejných prostranství či bezpečnost a prevenci kriminality. Realizace projektů je rozložena do sedmi let, termín dokončení všech akcí je stanoven na 30. červen 2015.

"Náklady na realizaci všech projektů činí 510 milionů korun. Při odečtení záměrů, u nichž zatím není jasné, z jakého zdroje by byly financovány, je výsledná částka 354 milionů korun. Většina projektů by byla uhrazena z integračního operačního programu EU, podíl města dosahuje 134 milionů korun," uvedl Bořecký.

Integrovaný plán zahrnuje kromě rekonstrukce obytných domů a revitalizace obou sídlišť včetně parkových úprav například i opravu základní školy v Chanově, vybudování polyfunkčního centra či pěší a dopravní propojení obou lokalit.

"Součástí plánu jsou ale i takzvané měkké, sociálně zaměřené projekty. Řeší například volný čas obyvatel vyloučených lokalit, jejich zdraví či poskytování registrovaných sociálních služeb," doplnil Bořecký.

Integrovaný plán po veřejném projednání posoudí 18. prosince zastupitelé. "V případě jeho schválení materiál předložíme ještě do Vánoc ministerstvu pro místní rozvoj, které je řídicím orgánem integračního operačního programu," dodal Bořecký.

Přečteno: 2118x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Ghetta, ChanovHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo