romea - logo
21. ledna 2020 (úterý)
svátek má Běla
Loading
rozšířené vyhledávaní

Most připravil projekty revitalizace vyloučených lokalit

Most, 3.12.2008 18:50, (ROMEA)

Město Most připravilo projekty revitalizace dvou problémových lokalit. Plán rozvoje deprivovaných území města zahrnuje sídliště Chanov a čtvrť v okolí bloku 100, kde žijí Romové. Cílem je zlepšení prostředí a kvality života v problémových okrajových sídlištích i zlepšení vztahů a soužití občanů města, uvedl při dnešním veřejném projednávání integrovaného plánu projektový manažer magistrátu Karel Bořecký.

Integrovaný plán je souhrnem projektů zaměřených na vzdělávání, zaměstnanost, sociální služby, ale i rekonstrukci obytných domů, revitalizaci veřejných prostranství či bezpečnost a prevenci kriminality. Realizace projektů je rozložena do sedmi let, termín dokončení všech akcí je stanoven na 30. červen 2015.

"Náklady na realizaci všech projektů činí 510 milionů korun. Při odečtení záměrů, u nichž zatím není jasné, z jakého zdroje by byly financovány, je výsledná částka 354 milionů korun. Většina projektů by byla uhrazena z integračního operačního programu EU, podíl města dosahuje 134 milionů korun," uvedl Bořecký.

Integrovaný plán zahrnuje kromě rekonstrukce obytných domů a revitalizace obou sídlišť včetně parkových úprav například i opravu základní školy v Chanově, vybudování polyfunkčního centra či pěší a dopravní propojení obou lokalit.

"Součástí plánu jsou ale i takzvané měkké, sociálně zaměřené projekty. Řeší například volný čas obyvatel vyloučených lokalit, jejich zdraví či poskytování registrovaných sociálních služeb," doplnil Bořecký.

Integrovaný plán po veřejném projednání posoudí 18. prosince zastupitelé. "V případě jeho schválení materiál předložíme ještě do Vánoc ministerstvu pro místní rozvoj, které je řídicím orgánem integračního operačního programu," dodal Bořecký.

Přečteno: 2110x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Ghetta, ChanovHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo