romea - logo
27. ledna 2021 (středa)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Most se radikalizuje a Sobotka přihlíží

Praha, 16.9.2010 11:13, (Neviditelný pes)

Jakmile se prodere čert populismu z pytle ven, těžko ho dostat zpátky. Slabý lídr sociální demokracie Bohuslav Sobotka, který zdědil stranu vydrancovanou populistickým běsněním Jiřího Paroubka, nedokázal přesvědčit severočeskou pobočku, že není možné, aby standardní demokratická strana založila kampaň na sloganu, který se dá interpretovat jako slogan rasistický.

V prvním plánu rasistický není. Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla! Zkusme interpretovat.
Takže pro méně chápavé mostecké sociální demokraty. Co je to "národnostní většina" a kdo tady lituje, že k ní patří, a proč lituje? Na tuto otázku by měl zevrubně odpovědět arijský vůdce Mgr. Karel Novotný. On snad lituje, že je národnostní většinou? Copak ho asi k lítosti přimělo? K jaképak "národnostní většině" se hlásí? Když většina, tak menšina. Jaká je to asi situace, že většina musí litovat své náležitosti k většině? Musí to být zásadně špatně nastavená pravidla, ano, ve státě tedy zákony. Magistr Novotný by měl jasně říci, o co mu jde. Z jeho klíčové předvolební myšlenky vyplývá, že většina, k níž se hlásí (proč bych měl litovat) je utlačována - kdyby nebyla, proč by litoval, a že by se tedy pravidla měla změnit, aby většina utlačována nebyla a menšina aby zaujala takové postavení, aby ta většina neměla čeho litovat.

Přestanu skákat po trampolíně trapnosti. Romský problém je závažný, místo, aby se řešil, se spíš přiostřuje. Z obou stran. Jednak z leštitelů ega, kteří zřejmě převládli v čele Evropské unie, soudě podle reakce na francouzská administrativní opatření proti jednotlivcům, kteří překračují francouzské zákony, jednak z populistických maloměstských Napoleonů, k nimž, jak se zdá, patří magistr Karel Novotný.

>>> POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ČTĚTE ZDE

Ondřej Neff
Přečteno: 1885x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, MonitoringHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo