romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Most si stěžuje na výkon rozhodčího a rasismus fanoušků Ostravy

Praha, 13.8.2007 20:49, (ČTK)

Vedení fotbalového klubu SIAD Most se rozhodlo podat stížnost na výkon rozhodčího Jiřího Adama v sobotním ligovém utkání v Ostravě, kde hosté prohráli 2:5, přestože dvakrát vedli. Severočeši podle České televize nesouhlasí především s tím, že sudí udělil dvě žluté karty makedonskému útočníkovi Gočemu Toleskému, který byl jedním ze tří vyloučených hráčů v zápase. Navíc se Most ohradil proti údajně rasistickému chování fanoušků Baníku vůči hostujícím hráčům tmavé pleti.

"Nejzávažnější na celé záležitosti je, že (rozhodčí Adam) nepřerušil a neukončil zápas. Jak máme hrát v takovém nepřátelském prostředí?" řekl České televizi šéf mosteckého klubu Petr Kabíček.

Sudího Adama obvinil rovněž z tendenčního rozhodování. "Podáváme protest proti chybnému udělení první žluté karty Toleskému i jeho vyloučení," uvedl Kabíček.

Se dvěma góly nejlepší střelec Mostu Toleski obdržel žlutou kartu nejprve za zákrok na Martina Lukeše krátce po úvodním gólu hostů na polovině hřiště. Ostravský záložník má po faulu těžce poraněné koleno, dnes absolvoval operaci a je na půl roku mimo hru. Druhou žlutou kartu znamenající vyloučení udělil sudí Toleskému za zakopnutí míče po odpískání.

Výhrady k vystoupení Adama v Ostravě měl i delegát Luděk Nevrlý, jenž sudímu udělil známku pět, která značí pouze uspokojivý výkon.

Přečteno: 1158x
 

Kam dál:

Štítky:  

SportHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo