romea - logo
27. ledna 2021 (středa)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mostecká ČSSD rozhodla: Xenofobní billboard zůstane v ulicích

Most, 15.9.2010 20:10, (ROMEA)

Mostecká buňka rozhodla jednohlasně, že ponechá v ulicích billboard s xenofobním heslem "Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou?". O odstranění kontroverzní předvolební reklamy billboardu ji žádal úřadující předseda strany Bohuslav Sobotka. Informoval o tom server iDNES.cz.

O tom, jestli billboardy z Mostu zmizí, rozhodovalo 19 představitelů mostecké buňky a tamního volebního štábu. Tři z nich už předem avizovali, že chtějí v kampani pokračovat. Jde o lídr Karla Novotného, šéfa mostecké buňky Lubomíra Holého a její místopředsedu, poslance Josefa Tancoše. Halsovaní nakonec dopadlo jednoznačným poměrem  19 : 0 pro ponechání billboardu v ulicích.

"Rozhodně bych takovou kampaň udělal znovu. Ano, je kontroverzní, ale snad se bude to, na co upozorňuje, konečně řešit," tvrdí Novotný. Za obratem Bohuslava Sobotky, který kampaň nejprve podpořil, vidí tlak médií a poradců. "Asi na něj někdo vyvíjí mediální tlaky. Asi má nějaké poradce, kteří mu říkají, že to není úplně košer, že tohle by neměli říkat sociální demokrati," řekl podle MF DNES.

"Všichni přítomní se jednohlasně shodli na tom, že slogan 'Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla!' není v žádném ohledu namířen proti jakékoliv národnostní menšině nebo uskupení a razantně odmítají názory, že tento slogan má rasistický podtext a podněcuje protiromské nálady," uvedla mostecká buňka v tiskovém prohlášení.

Slogan je podle ČSSD reakcí na místní poměry, které se odehrály ve stávajícím volebním období, kdy ve městě byla zvýhodněna část obyvatel v lokalitě Chanov. "Bylo jim zlevněno nájemné o 20% a to i přesto, že drtivá většina nájemníků neplatila nájemné a domy a byty jsou kvůli tamním obyvatelům v zdevastovaném stavu. Jsme si vědomi, že slogan je na jakési akceptovatelné nebo přípustné hraně, ale naším cílem je upozornit na to, že tyto skupiny nepřizpůsobivých obyvatel města nesmí a nemůžou být zvýhodňovány. Tímto bylo zcela jednoznačným hlasováním rozhodnuto, že billboardy s výše uvedeným sloganem budou zachovány po celou dobu předvolební kampaně," uvádí se v prohlášení mostecké ČSSD podepsaném jejím lídrem Karlem Novotným.

KAM DÁL?
Sobotka nejdříve xenofobní heslo hájil, nyní požaduje jeho stažení

Mostecká ČSSD rozehrává nebezpečnou hru s nenávistí vůči menšinám
Předvolební populismus: Korytáři všech stran se spojili
Kostlán: Někteří lidé mají xenofobii vrostlou pod kůži
Nulová tolerance nejslabším

 

kos, MF DNES
Přečteno: 1233x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Volby, Extremismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo