romea - logo
27. ledna 2021 (středa)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mostecká ČSSD upraví svůj billboard, z 15 slov zbudou čtyři

Most, 21.9.2010 10:22, (ROMEA)

Kontroverzní billboard mostecké ČSSD by měl už tento týden změnit svůj slogan. Místo původního "Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla!" bude tamější kandidát na primátora Karel Novotný sdělovat občanům jen motto "Stejná pravidla pro všechny." Místní organizace tímto způsobem upraví všech 12 billboardů, slova s údajně rasistickým podtextem zůstanou skrytá pod novým sloganem. ČTK to dnes potvrdil předseda místní organizace ČSSD v Mostě Lubomír Holý.

"Pořád si myslíme, že ten původní slogan neobsahuje žádný rasistický podtext, jak nám bylo podsouváno, ale tlak byl příliš silný," řekl Holý. Úřadující předseda strany Bohuslav Sobotka v minulém týdnu dokonce vyzýval mostecké politiky, aby billboard stáhli, a v neděli už to dokonce oznámil jako hotovou věc.

Billboard se nakonec stahovat nebude. "Upravené znění už máme od pražského ústředí odsouhlasené. Jsme domluveni, že tenhle slogan vylepený mít můžeme," dodal. Mostečtí sociální demokraté už dnes začali shánět firmu, která přelepy vyrobí, cenu za úpravu 12 ploch ale neznají. Jisté je prý jen to, že z 15 slov zbudou jen čtyři.

VIDEO
Bohuslav Sobotka ke kampani v Mostě

KAM DÁL?
Vedení ČSSD se dohodlo se zástupcem mostecké buňky na úpravě xenofobního billboardu
Prohlášení Politického grémia ČSSD k politickému zneužívání problémů menšin
Kontroverzní billboardy mostecké ČSSD projedná vedení strany

Sobotka nejdříve xenofobní heslo hájil, nyní požaduje jeho stažení
Mostecká ČSSD rozehrává nebezpečnou hru s nenávistí vůči menšinám
Předvolební populismus: Korytáři všech stran se spojili
Kostlán: Někteří lidé mají xenofobii vrostlou pod kůži
Nulová tolerance nejslabšíí

Přečteno: 762x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rasismus, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo