romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muži z Kroměřížska jsou stíháni za propagaci nacismu na Facebooku

Kroměříž, 11.1.2011 16:15, (ROMEA)

Policie stíhá kvarteto mužů z Kroměřížska za propagaci nacismu na internetové sociální síti Facebook. Prostřednictvím svých profilů zveřejňovali videa s nacistickými symboly a hudební videoklipy s neonacistickou tematikou. Byla to hudba s rasistickým podtextem, která nabádá k nenávisti vůči lidem neárijských ras, řekla dnes ČTK kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Třem mužům hrozí až deset let, poslednímu až tři roky vězení.

Muži z Kroměříže ve věku 18, 19 a 25 let a sedmadvacetiletý muž z Holešova se podle policie trestné činnosti dopouštěli od února do listopadu loňského roku. "Ve videoukázkách se objevují pozdravy a symboly Hitlerovy Třetí říše. Čtyřlístek mužů se navzájem znal a přes internet spolu komunikoval. V listopadu u nich policisté provedli domovní prohlídky, při kterých zajistili počítače, z nichž muži videa zveřejňovali," popsala Kyšnerová.

Tři muže kriminalisté obvinili ze založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka, nejmladší z nich pak čelí obvinění z trestného činu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Zmíněné trojici hrozí až deset let vězení, osmnáctiletý mladík čelí v případě uznání viny hrozbě až tříletého vězení. Podobný případ se v závěru minulého roku objevil také na Hodonínsku.

Tamní policisté stíhají dvaadvacetiletého mladíka také za propagaci nacismu na Facebooku. Muž na svém profilu shromažďoval snímky a video s tematikou nacismu a také s Adolfem Hitlerem. Měl na něm odkazy na klipy neonacistických hudebních skupin a extremistických organizací. Tyto materiály byly volně přístupné a mladík je údajně pozitivně komentoval. Za projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka mu hrozí až tři roky vězení.

KAM DÁL?
Mladík z Hodonínska je stíhán za propagaci nacismu na Facebooku
BIS: Extremisté stále víc využívají Facebook k šíření propagandy

Přečteno: 906x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo