romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na dotazy čtenářů odpovídal on-line Patrik Banga, administrátor blogů na iDNES.cz

Praha, 26.1.2009 14:52, (ROMEA)

Server Romea.cz připravil na pondělí 26. 1. 2009 od 13:00 další on-line rozhovor. Tentokrát jste se mohli ptát admina blogů na serveru iDNES.cz Patrika Bangy.

"Romale mají v Čechách spousty problémů, za dost si ale můžeme sami, vidíme vše příliš jednostranně. Před problémy nelze dokola utíkat, musí se řešit a začít je třeba u sebe, jen tak máme naději na normální život," říká Patrik Banga. "Jestli ovšem někdo tvrdí, že v ČR neexistuje diskriminace, tak asi žije na jiné planetě, každý Rom byl někdy diskriminován, kvůli xenofobním předsudkům některých omezenců," dodává Banga.

Na dotazy odpovídal Patrik Banga od 13 hodin, 26. 1. 2009
>>> SEZNAM ODPOVĚDÍ

"Fandím Hamiltonovi a Obamovi a to i přesto, že mne nezajímá politika USA ani F1. Vlastně jsem se nezajímal ani o ně samotné, dokud jsem nečetl v internetových diskusích že „černá huba“ nemůže vyhrát F1, případně se stát prezidentem USA. Hamilton vyhrál, ucpal ústa rasistům, pak i Obama," myslí si o rasismu ve světě Banga.

O internetových diskusích si Patrik Banga myslí, že to je prostor právě pro rasistické omezence, kteří jej rádi využívají k přednesu svých rasistických řečí, kterými zásobují všechny servery, kde mohou svojí nenávist ventilovat. "Také mám za to, že jsou to často typy lidí, co jsou na internetu ultra-drsní a přitom doma poslouchají hysterickou manželku. Pokud se někdo neumí podepsat jménem a skrývá se na NICK, nemá smysl s ním diskutovat," uvádí Patrik Banga.

Banga se zasazuje o zrušení spolků jako je Národní strana, případně Dělnická strana. "Těším se na den, kdy budou tyto spolky postaveny mimo zákon, neb se nejedná o nic jiného než o rasisty, skrývající se za vlastenectvím," dodává Patrik Banga, který postrádá romské bloggery a má rád goja a holubki.

Přečteno: 5421x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, On-line



HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky







..
romea - logo