romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na dotazy čtenářů Romea.cz odpovídala Jana Hybášková, kandidátka do Evropského parlamentu

Praha, 19.5.2009 12:31, (ROMEA)

Server Romea.cz připravil na úterý 19. 5. 2009 od 11:00 další předvolební on-line rozhovor. Tentokrát na dotazy čtenářů odpovídala Jana Hybášková, která je poslankyní EP a zakladatelkou Evropské demokratické strany a členkou politického klubu Evropské strany lidové. Ve své práci se věnuje hlavně bezpečnostní a zahraniční politice. Jako arabistka, která strávila patnáct let v diplomatických službách Československa a České republiky, jako bývalá velvyslankyně v Kuvajtu a Kataru v letech 2002 až 2004, věnuje maximum svého úsilí bezpečnostním otázkám a stability Blízkého východu. Jako předsedkyně delegace pro vztahy mezi Izraelem a EU napomohla sblížení a zlepšení vztahů mezi Evropou a Izraelem.

>>> SEZNAM ODPOVĚDÍ NALEZNETE ZDE

Na dotazy Jana Hybášková odpovídala v úterý 19. 5. 2009 od 11 hodin.

„Situaci Romů znám podrobně, protože často doma s mým mužem, sociologem Ivanem Gabalem, tuhle věc debatujeme. Musím říci, že mne to velice trápí a štve, tím spíše jak se vývoj vyhrocuje a objevuje se násilí a naprosto neodůvodněné útoky proti Romům. Lámu si hlavu, jak v Evropském parlamentu pomoci, a mluvím o tom i s Livií Járóka, maďarskou romskou europoslankyní. Ráda bych, aby se u mne v poslanecké kanceláři v Bruselu mohli seznamovat s parlamentem a Evropou romští vysokoškolští studenti. Chci se po volbách obrátit na romské časopisy a vyhlásit tento projekt, chci vidět, jak u nás roste zkušená, evropsky orientovaná nová romská generace vysokoškoláků, nechci, aby schopní a pracovití museli za moře do Kanady, jsme všichni občany této země a je třeba, aby bylo pro všechny bezpečno, práce a důstojné životní podmínky, a pro holky a kluky lepší perspektiva než gheto a úřad práce. Musíme to společně změnit a změníme to,“ uvedla pro server Romea.cz Jana Hybášková.

KAM DÁL?
www.hybaskova.cz
www.eds2009.cz
Knížka Jany Hybáškové o její práci v Evropském parlamentu: Zpověď Evropanky, Rybka publishers 2009

Přečteno: 3252x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, On-line, Volby, 2009HLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo