romea - logo
19. dubna 2021 (pondělí)
svátek má Rostislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na francouzské Romy v Rakousku zaútočili tyčemi

Innsbruck (Rakousko), 12.8.2009 19:59, (ROMEA)

Mládež ve vsi Ainet ve východním Tyrolsku vyhnala z obce skupinu francouzských Romů. Podle agentury APA na ni vzala tyče a křičela: Cikáni raus! Romy musela chránit policie. Incident se obešel bez zranění.

Skupina francouzských Romů přijela do Ainet se 13 obytnými vozy. Chtěla zde z 1. na 2. srpna přespat na vyhrazeném místě, které jí určil starosta. Na nedalekém fotbalovém hřišti zrovna něco slavila místní mládež, která na Romy zaútočila.

Policejní mluvčí uvedl, že policii na "vzedmuté emoce" upozornil jeden z Romů. Policisté doprovodili romskou skupinu zpátky do karavanů. Místní mladí skandovali podle listu Kleine Zeitung protiromská hesla, vyzývali návštěvníky k odjezdu a tloukli tyčemi do jejich obytných automobilů. Romové pak odjeli. Místo opustili dřív, než plánovali.

Událost ostře odsoudila organizace na ochranu lidských práv SOS-Mitmensch. "Pachatelé musí být hnáni k odpovědnosti. U rasově motivovaného násilí se to nesmí zamést pod koberec. Jinak se brzy ocitneme ve stejné situaci jako Itálie či Maďarsko, kde násilí proti Romům pravidelně eskaluje," uvedla dnes organizace v prohlášení.

Přečteno: 1221x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Rakousko, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo