romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na Khamoru vystoupila hvězdná skupina Rosenberg trio

Praha, 27.5.2009 14:04, (ROMEA)

Khamoro pokračovalo v úterý 26. května v pražském Lucerna music baru od 20:00 koncertem kapely The Rosenberg Trio,  která je skutečnou světovou špičkou Gypsy jazzu a hrají v ní tři bratranci – Nonnie (kontrabas), Nous´che (rytmická kytara) a Stochelo (sólová kytara).

VIDEO
Khamoro 2009: Rosenberg trio v Lucerna music
Rozhovor se Stochelo Rosenbergem (Rosenberg trio)
Rosenberg Trio - Don't Mean a Thing

Všichni tři se věnovali hudbě již od raného dětství, měli totiž skvělé vzory v muzikantské rodině. Už jako malí hudbou doslova žili, cvičili bez odpočinku klasické skladby a pozorovali a učili se od svých příbuzných hrajících na různých oslavách. A přitom ani jeden z nich dodnes neumí číst ani psát noty! Hudba tohoto tria je charakterizována vnitřní soudržností, precizním rytmem, brilantní technikou a skutečně neuvěřitelnou virtuozitou. Repertoár tria obsahuje nejen originální interpretace klasických jazzových standardů, ale také skladby Djanga Reinhardta či vlastní Stochelovy kompozice.

Rosenberg Trio úzce spolupracovali se Stéphanem Grappellim, se kterým koncertovali po celé Evropě a hudbou oslavili také jeho 85.narozeniny v newyorské Carnegie Hall. Rosenberg Trio jsou skutečnou esencí romské hudební virtuozity a umění. Již ve věku 12 let vyhrál Stochelo dětskou hudební soutěž v holandské televizi a od této doby také začaly vzrůstat hudební úspěchy tria. Jejich debut „Seresta“ byl pouhým počátkem, který následovala celá řada alb oceňovaných nejen mezi milovníky jazzu, ale také mezi fanoušky romské hudby obecně či mezi hudebními kritiky. Zatím posledním albem tria je „Tribute to Stéphane Grappelli“ z roku 2008, na níž jako host vystupuje houslista Tim Kliphuis. Rosenberg Trio je v současnosti synonymem pro Gypsy jazz a jejich vystoupení je garancí nezapomenutelného hudebního zážitku plného emocí a energie!

KAM DÁL?
www.khamoro.cz

Přečteno: 1398x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Akce, khamoro 2009, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo