romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na koncertu Madonny zazněla romská hymna Dželem, dželem

Praha, 18.8.2009 14:59, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO o videa)

Pražský koncert americké zpěvačky Madonny přinesl velkou převlékací a taneční show, písně z poslední desky i osvědčené hity i očekávané provokace. Celkem dvacet minut z dvouhodinové show byli na podiu umělci z romské skupiny Kolpakov trio, kteří společně s Madonnou zazpívali kromě jiného i romskou hymnu. V přírodním amfiteátru na pražském Chodově dnes jednu z komerčně nejúspěšnějších hvězd světového showbyznysu sledovalo podle pořadatelů přes 40.000 diváků.

VIDEO
Madonna a Kolpakov Trio - La Isla Bonita / Lela Pala Tute
Madonna a Kolpakov Trio - Doli, doli
Madonna a Kolpakov Trio - Dželem, dželem
Madonna a Kolpakov Trio - You Must Love Me / Don't Cry for Me Argentina

NEPŘEHLÉDNĚTE
Exkluzivní rozhovor: Kolpakov trio na pódiu s Madonnou

Koncert v rámci obnoveného turné Sticky & Sweet zahájila Madonna usazená v křesle s velkým M. Už úvod vystoupení, při kterém z obřího pódia zazněla stejně jako na předchozích štacích aktuálního turné píseň Candy Shop z jejího posledního alba Hard Candy, připravil diváky na očekávanou velkou laserovou show s využitím bohatého světelného parku. Proti loňské podobě turné Sticky & Sweet byla lehce změněna choreografie Candy Shop, cukrovinkové pozadí bylo vyměněno za video od Marilyn Minterové zvané Green Pink Caviar.

Už v následující písni Beat Goes On nešetřila Madonna na choreografii, když se na obrovském pódiu objevil spolu se spoustou tanečníků bílý Rolls-Royce. Množství tanečníků a tanečnic doprovázelo také hit Vogue a zejména Into The Groove. Při něm Madonna rozezpívala velkou část publika a zaujala převlečením, když v červené sukni a černých podkolenkách se švihadlem vypadala jako nezbedná školačka. Jindy nasadila drsnou rockerskou image s kytarou v ruce nebo navlékla typické černé kraťasy.

Zpěvačka střídala oblečení poměrně často, většinou však působila provokativním dojmem. Kontroverzní pověst potvrdila při písni She's Not Me, kdy publiku ukázala červené kalhotky a na scéně se vášnivě políbila s jednou z tanečnic.

Koncert plný taneční hudby, barev a takřka klipových scén doplňujících každou skladbu přinesl mimo jiné zápas v boxerském ringu při video ukázce Die Another Day, různé videoprojekce nebo poctu zesnulému Michaelu Jacksonovi ve starší skladbě Holiday, při níž se nad pódiem objevila fotografie Jacksonovy tváře z dětství.

Přibližně ve 22:10 vtrhlo na pódium Kolpakov trio. Romové Madonnu doprovodili při hitu La Isla Bonita, který se prolínal s romskou lidovkou Lela Pala Tute. Madonna zpívala romsky. Kolpakov trio pak předvedlo svůj vlastní hit Doli, Doli a jejich vystoupení vyvrcholilo k úžasu čtyřiceti tisíc diváků romskou hymnou Dželem, dželem, kterou zazpíval Alexander Kolpakov a Madonna se k němu ve finále přidala. Romští muzikanti pak Madonnu ještě doprovodili při You Must Love Me, písni z muzikálu Evita, kterou napsali Andrew Lloyd Webber a Tim Rice.

VIDEO
Exkluzivní rozhovor: Kolpakov trio na pódiu s Madonnou
Madonna a romské Kolpakov Trio

Závěr zhruba dvouhodinového vystoupení přinesl osvědčené hity Like A Prayer, Frozen, Ray Of Light či jeden z posledních singlů Give It To Me, které vítal les zdvižených rukou tančících posluchačů.

V roli předskokana se představil dýdžej Paul Oakenfold. Klubová hvězda a autor filmové hudby například ke snímkům Collateral, třetímu pokračování Matrixu nebo znělky televizní show Big Brother, roztancovala část přítomných zejména úpravami starších hitů, jako například Sweet Dreams od skupiny Eurythmics.

Madonna udivující ve svých padesáti letech sportovní postavou a pohybovými schopnostmi v české metropoli vystoupila podruhé, tentokrát v rámci obnoveného turné Sticky & Sweet. Loni s ním jezdila po Evropě a Severní i Jižní Americe. Americká zpěvačka zazpívala na dvou vyprodaných představeních v roce 2006 v tehdejší Sazka Areně (dnes O2 areně).

Zpěvačka do české metropole ve středu dorazila z Kodaně. Další zastávkou bude Varšava, kde vystoupí v sobotu. Podle dostupných informací by měla Madonna z Prahy do Polska odletět v pátek. Turné by měla zakončit na začátku září v izraelském Tel Avivu.

Úspěšné turné Sticky & Sweet zahájila Madonna už loni. I díky němu se stala nejvíce vydělávající hvězdou populární hudby za loňský rok. Vyneslo jí 230 milionů dolarů a vůbec poprvé se rozhodla své turné prodloužit.

Kolpakov Trio vzniklo v roce 1994. Skupina je soustředěna kolem Alexandera Kolpakova a hraje s mnoha umělci. Alexander Kolpakov se narodil v roce 1943 v orenburské oblasti v Rusku. V roce 1960 se přestěhoval do Moskvy a od té doby spolupracoval s řadou skupin. Je skladatel i zpěvák a instrumentalista. Dalším členem skupiny je jeho synovec Vadim Kolpakov, kterého čeští diváci mohlůi vidět v roce 2003 na Světovém festivalu Khamoro. Tehdy hrál se skupinou Gelem z Ruska. Alexander a Vadim Kolpakovovi jsou představitelé hry na sedmistrunnou kytaru a Trio doprovází Madonnu na jejím turné "Sticky and Sweet".

Madonna Louise Veronica Cicconeová, která v neděli oslaví 51. narozeniny, je považována za nejvýznamnější světovou popovou zpěvačku současnosti. Zpívá od roku 1982, kdy vydala svůj první singl Everybody. Za její doposud nejlepší album je považováno Ray of Light z roku 1998, za které získala čtyři ceny Grammy. V loňském žebříčku 100 nejvlivnějších celebrit časopisu Forbes se umístila na třetím místě. Loni v březnu byla také uvedena do rokenrolové síně slávy. Celkem prodala po celém světě přes 200 milionů desek.

Přečteno: 3835x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Hudba, KoncertHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo