romea - logo
11. prosince 2019 (středa)
svátek má Dana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na romský festival dorazil i Mirek Topolánek

Lysá nad Labem, 12.8.2009 10:49, (ROMEA)

Romský hudební festival v sobotu roztančil a rozezpíval lyský zámecký park. Na letošním devátém ročníku se dohromady sešlo osmnáct set lidí. Od půl jedné do večera se představilo dvacet jedna souborů z celé České republiky, mezi nimi také místní taneční soubor Mirikle nebo zpěvák objevený soutěží Česko hledá superstar Ali Amiri. Informoval o tom Týdeník Nymbursko.

Festivalu se po boku hlavního organizátora Milana Horváta zúčastnil také poslanec a místostarosta Nymburka Miroslav Jeník. V průběhu odpoledne se k nim přidal bývalý premiér Mirek Topolánek, který na pódiu promluvil k festivalovým návštěvníkům. „Nepadlo slovo o politice, přivítal se s lidmi a nechal se fotit s dětmi. Působil na mě velice skromně,“ popsal podel Týdeníku Nymbursko významnou návštěvu spokojený Horvát. Vedle známých osobností přijaly pozvání také děti z dětského domova v Milovicích.

ROMEA, , Týdeník Nymbursko
Přečteno: 1171x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Hudba, FestivalHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo