romea - logo
9. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Drahoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na romský festival dorazil i Mirek Topolánek

Lysá nad Labem, 12.8.2009 10:49, (ROMEA)

Romský hudební festival v sobotu roztančil a rozezpíval lyský zámecký park. Na letošním devátém ročníku se dohromady sešlo osmnáct set lidí. Od půl jedné do večera se představilo dvacet jedna souborů z celé České republiky, mezi nimi také místní taneční soubor Mirikle nebo zpěvák objevený soutěží Česko hledá superstar Ali Amiri. Informoval o tom Týdeník Nymbursko.

Festivalu se po boku hlavního organizátora Milana Horváta zúčastnil také poslanec a místostarosta Nymburka Miroslav Jeník. V průběhu odpoledne se k nim přidal bývalý premiér Mirek Topolánek, který na pódiu promluvil k festivalovým návštěvníkům. „Nepadlo slovo o politice, přivítal se s lidmi a nechal se fotit s dětmi. Působil na mě velice skromně,“ popsal podel Týdeníku Nymbursko významnou návštěvu spokojený Horvát. Vedle známých osobností přijaly pozvání také děti z dětského domova v Milovicích.

ROMEA, , Týdeník Nymbursko
Přečteno: 1178x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Hudba, FestivalHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo