romea - logo
10. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Na sídlišti Chanov kvůli kvalitě bydlení sníží nájemné o pětinu

Most, 16.1.2009 13:31, (ROMEA)

Mostečtí radní rozhodli o snížení nájemného pro letošní rok v bytech panelových domů sídliště Chanov. Nájemné klesne o 20 procent, ze 16,14 koruny na 12,91 koruny za metr čtvereční. Důvodem je nízká kvalita vybavení a služeb ve srovnání s byty v centru a ostatních čtvrtích města, řekl dnes novinářům primátor Vlastimil Vozka.

Radní tak přehodnotili usnesení z října, kdy odsouhlasili pro letošní rok zachování výše loňského nájemného. "V bytech je už několik let kvůli dluhům odpojena teplá voda, ve špatném stavu je i kanalizace. Přehodnocení původního rozhodnutí má také motivační charakter. Chceme, aby lidé měli i nadále o bydlení v sídlišti zájem," uvedl Vozka.

Obyvatelé chanovského sídliště dluží městu na nájemném a službách spojených s bydlením přes 87 milionů korun. Magistrát pohledávky částečně získává srážkou ze sociálních dávek uživatelů bytů. "Problémem ale je, že například příjemcem příspěvku na bydlení může být sice místo dlužníka město, adresát dávky s tím ale musí souhlasit. Takže hrozba růstu pohledávek zůstává, zvýšení nájemného v sídlišti by nic neřešilo," doplnil Vozka.

Klienti ubytovny pro nepřizpůsobivé obyvatele v chanovském sídlišti platí stejně jako loni, tedy 13,42 koruny za metr čtvereční. Ve zbylých bytech spravovaných přímo městem a v penzionech Městské správy sociálních služeb stouplo od začátku roku nájemné ze 17,77 Kč na 21,24 Kč za čtvereční metr.

Přečteno: 1266x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Chanov



HLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo