romea - logo
23. ledna 2020 (čtvrtek)
svátek má Zdeněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na sídlišti Chanov kvůli kvalitě bydlení sníží nájemné o pětinu

Most, 16.1.2009 13:31, (ROMEA)

Mostečtí radní rozhodli o snížení nájemného pro letošní rok v bytech panelových domů sídliště Chanov. Nájemné klesne o 20 procent, ze 16,14 koruny na 12,91 koruny za metr čtvereční. Důvodem je nízká kvalita vybavení a služeb ve srovnání s byty v centru a ostatních čtvrtích města, řekl dnes novinářům primátor Vlastimil Vozka.

Radní tak přehodnotili usnesení z října, kdy odsouhlasili pro letošní rok zachování výše loňského nájemného. "V bytech je už několik let kvůli dluhům odpojena teplá voda, ve špatném stavu je i kanalizace. Přehodnocení původního rozhodnutí má také motivační charakter. Chceme, aby lidé měli i nadále o bydlení v sídlišti zájem," uvedl Vozka.

Obyvatelé chanovského sídliště dluží městu na nájemném a službách spojených s bydlením přes 87 milionů korun. Magistrát pohledávky částečně získává srážkou ze sociálních dávek uživatelů bytů. "Problémem ale je, že například příjemcem příspěvku na bydlení může být sice místo dlužníka město, adresát dávky s tím ale musí souhlasit. Takže hrozba růstu pohledávek zůstává, zvýšení nájemného v sídlišti by nic neřešilo," doplnil Vozka.

Klienti ubytovny pro nepřizpůsobivé obyvatele v chanovském sídlišti platí stejně jako loni, tedy 13,42 koruny za metr čtvereční. Ve zbylých bytech spravovaných přímo městem a v penzionech Městské správy sociálních služeb stouplo od začátku roku nájemné ze 17,77 Kč na 21,24 Kč za čtvereční metr.

Přečteno: 1259x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, ChanovHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo