romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

„Nalaďte“ si TERNO!

Česká republika, 21.6.2007 11:26, (Romano Voďi)

Už je to víc než půl roku od doby, kdy občanské sdružení Romea spustilo pravidelné vysílání televizního pořadu o mladých a nejen pro mladé TERNO. Za tu dobu přineslo řadu reportáží o mladých Romech, kteří jsou nadaní v nejrůznějších oborech. Hostem reportáže se však může stát každý mladý Rom, který svůj volný čas tráví efektivněji než bloumáním po ulicích. „Všechna setkání s lidmi, se kterými jsme doposud natáčeli, pro mě byla vždycky nesmírně obohacující. Každý rozhovor s někým zajímavým je pro mě opravdovým svátkem,“ uvedl moderátor pořadu Tomáš Bystrý. Protože TERNO je o mladých lidech a i samotní tvůrci pořadu ještě studují střední školu, ponese se letní díl v duchu prázdnin. „Na léto plánujeme díl věnovaný letním láskám, prázdninám, dovoleným, ale i brigádám,“ prozradil Tomáš Bystrý. Ještě před tím ale tvůrci pořadu potěší všechny ty, kteří nestihli všechna koncertní vystoupení letošního Khamora. Právě pro ně je určen speciální díl s exkluzivním ohlédnutím za jednotlivými koncerty festivalu Khamoro. Po prázdninách bude na diváky TERNA čekat nejedno překvapení. Velkou změnou bude rozšíření realizačního týmu Tomáše Bystrého a kameramana Ondřeje Šáchy o další moderátorskou tvář. To však není vše. Chcete-li vědět víc, „nalaďte“ si v září www.romea.cz/romeatv.
Přečteno: 1610x
 

Kam dál:

Štítky:  

RV 06/2007, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo