romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Náměstí Míru se brzy promění v multietnický happening

Praha, 7.6.2007 12:11, (Romea/Berkat)

Ve dnech 15.-16. června 2007 od 10 do 19 hodin se na Náměstí Míru v Praze uskuteční pouliční festival RefuFest aneb PřijdeSvátek, který pořádá občanské sdružení Berkat. Cílem akce je umožnit české veřejnosti setkání s v České republice integrovanými cizinci, azylanty a žadateli o azyl.

V průběhu dvou dnů bude pro návštěvníky a kolemjdoucí připraven bohatý program. Kromě hudebních a tanečních vstoupení nebude chybět národní kuchyně jednotlivých hostů festivalu. Již tradiční bude Bazaret Berkatu s možností koupě výrobků z Čečenska, Afghánistánu a šicí dílny z komunitního centra InBáze. Závan atmosféry různých koutů světa tak budou moci lidé přinést i do svých domovů.

Podle slov organizátorů je festival postaven tak, aby v něm všichni jeho účastníci našli vlastní kousek svobody, uvolnění, odreagování, bezpečí a zaměřili se na lepší stránky života.

Na festivalu vystoupí bez nároku na honorář mimo jiné: David Kraus, Ziriab, Ekvátor, Sahara, Jana Fabiánová a JazzaPPeal, Sestry Steinovy, Alice Bauer a Jazzika, Revelation, Pepa Lábus, Neon Black a Gypsy Hary Band. Chybět nebudou ani tradiční etnické tance, jako např. Rena Milgrom s afghánským tancem, indický tanec kathak a kurdský tradiční tanec.

Ve večerních a nočních hodinách bude festival pokračovat po oba dva dny ve spřáteleném prostoru Cross Club v Holešovicích, kde v rámci RefuFest Nonstop vystoupí Tam Tam Orchestra, Dub in da Trip, Disco Balls, Superhiks,Terne Čhave, Royal HiFi a DJs.

RefuFest se koná pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy a starostky Městské části Praha 2 a ve spolupráci s Poradnou pro uprchlíky, Cross Clubem a o.s. Leccos.Festival finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR. Mediálními partnery akce jsou Rádio 1, Rádio Rota, Rádio Akropolis, Respekt a Týdeník A2.

Přečteno: 1034x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo