romea - logo
25. června 2019 (úterý)
svátek má Ivan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Náměstí Míru se brzy promění v multietnický happening

Praha, 7.6.2007 12:11, (Romea/Berkat)

Ve dnech 15.-16. června 2007 od 10 do 19 hodin se na Náměstí Míru v Praze uskuteční pouliční festival RefuFest aneb PřijdeSvátek, který pořádá občanské sdružení Berkat. Cílem akce je umožnit české veřejnosti setkání s v České republice integrovanými cizinci, azylanty a žadateli o azyl.

V průběhu dvou dnů bude pro návštěvníky a kolemjdoucí připraven bohatý program. Kromě hudebních a tanečních vstoupení nebude chybět národní kuchyně jednotlivých hostů festivalu. Již tradiční bude Bazaret Berkatu s možností koupě výrobků z Čečenska, Afghánistánu a šicí dílny z komunitního centra InBáze. Závan atmosféry různých koutů světa tak budou moci lidé přinést i do svých domovů.

Podle slov organizátorů je festival postaven tak, aby v něm všichni jeho účastníci našli vlastní kousek svobody, uvolnění, odreagování, bezpečí a zaměřili se na lepší stránky života.

Na festivalu vystoupí bez nároku na honorář mimo jiné: David Kraus, Ziriab, Ekvátor, Sahara, Jana Fabiánová a JazzaPPeal, Sestry Steinovy, Alice Bauer a Jazzika, Revelation, Pepa Lábus, Neon Black a Gypsy Hary Band. Chybět nebudou ani tradiční etnické tance, jako např. Rena Milgrom s afghánským tancem, indický tanec kathak a kurdský tradiční tanec.

Ve večerních a nočních hodinách bude festival pokračovat po oba dva dny ve spřáteleném prostoru Cross Club v Holešovicích, kde v rámci RefuFest Nonstop vystoupí Tam Tam Orchestra, Dub in da Trip, Disco Balls, Superhiks,Terne Čhave, Royal HiFi a DJs.

RefuFest se koná pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy a starostky Městské části Praha 2 a ve spolupráci s Poradnou pro uprchlíky, Cross Clubem a o.s. Leccos.Festival finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR. Mediálními partnery akce jsou Rádio 1, Rádio Rota, Rádio Akropolis, Respekt a Týdeník A2.

Přečteno: 1033x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo