romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Štefan Tišer: Nechceme stranu jenom pro Romy, ale pro sociálně slabé

Praha, 7.2.2012 18:03, (ROMEA)
Štefan Tišer (FOTO: repro Barrandov TV)

Předseda Strany rovných příležitostí, která vznikla na sklonku loňského roku a chce hájit zájmy sociálně slabých občanů, Štefan Tišer byl hostem pořadu Dobrý večer, Česko! televize Barrandov.

VIDEO
Dobrý večer, Česko! - Štefan Tišer.

Redaktor se Tišera nejprve ptal, jaký je jeho názor na romskou komunitu z pohledu zevnitř. Tišer zdůraznil, že největší problém současnosti jsou ghetta, kde žijí nezaměstnaní lidé, kteří by pracovali, kdyby měli tu možnost. Na boj s nezaměstnaností by se podle něj mimo jiné Strana rovných příležitostí chtěla soustředit.

Na dotaz, zda chce Strana rovných příležitostí navazovat na Romskou občanskou iniciativu (ROI), Tišer vysvětlil, že ROI byla založená na nacionalismu, na etnickém principu, kdežto nová strana chce oslovit sociálně slabé bez ohledu na jejich etnicitu.

Na otázku diváka, jak chtějí stranu financovat Tišer uvedl: „Jsme na začátku, zatím to financujeme z vlastních finančních prostředků, budeme mít webovky a donátoři a podnikatelé nás budou moct podpořit.“

Své šance se prosadit vidí jako reálné, protože strana vznikla z potřeb lidí různých národností, kteří zde nemají zastání. Program je založený na podpoře bezpečnosti, hospodářského růstu, regionů a zejména zaměstnanosti.

su
Přečteno: 1994x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, VideoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo