romea - logo
26. listopadu 2020 (čtvrtek)
svátek má Artur

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Některé podpisy pod peticí na podporu Bátory jsou falešné

Brno, 22.9.2011 21:22, (ROMEA)

Některé podpisy pod peticí na podporu Ladislava Bátory, předsedy sdružení Akce D.O.S.T. a zástupce ředitelky kabinetu ministra škosltví Josefa Dobeše, jsou falešné. Vypovídá o tom prohlášení akademiků Masarykovy univerzity, které přinášíme v plném znění.

Prohlášení pracovníků Ústavu religionistiky Masarykovy univerzity


Na základě upozornění ze strany jednoho z našich studentů jsme zjistili, že mezi signatáři petice na podporu pana Ladislava Bátory jsou uvedeni někteří pracovníci Ústavu religionistiky (doc. Václavík, dr. Fujda, dr. Chalupa, dr. Zbíral a dr. Valtrová). Ani jeden z nich ale danou petici nepodepsal. Od svých údajných podpisů se výše uvedení jasně distancují. Jejich jména byla jasně zneužita k politickým cílům, s nimiž zásadně nesouhlasí. Organizátoři petice již byli osloveni, aby jména pracovníků Ústavu religionistiky neprodleně odstranili ze seznamu signatářů petice.

KAM DÁL?
Web Ústavu religionistiky Masarykovy univerzity
Petice: Pro Bátoru, za svobodu a právo
 SPECIÁL: Vše o kauze Ladislav Bátora


fk
Přečteno: 742x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Ladislav BátoraHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo