romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Někteří Břeclavané nechtějí pochodovat společně s neonacisty. Na podporu napadeného chlapce uspořádají alternativní akci

Břeclav, 21.4.2012 23:12, (ROMEA)

Někteří Břeclavané nesouhlasí s pochodem na podporu patnáctiletého Petra Zhyvachivského, který si přivlastnila Dělnická mládež a Dělnická strana sociální spravedlnosti a chtějí uspořádat vlastní akci - společný oběd pro všechny občany Břeclavi bez předsudků. "Podporujeme Petrovu rodinu a jejich blízké v těžké situaci. Žádáme přísné potrestání viníků a jejich brzké dopadení.," uvádí v prohlášení organizátoři, kteří zároveň vyzývají k neúčastni na pochodu neonacistů. Server Romea.cz zveřejňuje prohlášení v plném znění.

Tisková zpráva k Nedělnímu obědu v Břeclavi

V neděli 22.4. od 12 hodin, se v Břeclavi uskuteční alternativa pochodu - společný oběd pro všechny občany Břeclavi bez předsudků. Akce se bude konat na trávníku před ZŠ na ul. Sovadinova 3. Ve spolupráci s iniciativou Nenávist není řešení chceme vyjádřit nespokojenost s bezpečností v Břeclavi a zároveň vyjádřit nesouhlas s pochodem Dělnické mládeže.

Jsme nespokojeni se současnou situací v Břeclavi. Petr Zhyvachivský byl brutálně napaden třemi útočníky, a musela mu být odebrána ledvina. Podporujeme Petrovu rodinu a jejich blízké v těžké situaci. Žádáme přísné potrestání viníků a jejich brzké dopadení. Nejsme spokojení se stávající prací městské policie, která dbá více na rozdávání botiček nežli na bezpečí občanů v problémových časech a lokalitách. Žádáme náležitou změnu jejich chování.

Zásadně však neschvalujeme takové formy protestu, jako je pochod, který si přivlastnila Dělnická mládež a DSSS. Členové Dělnické mládeže jsou nepopiratelně spojeni s neonacistickými aktivitami a někteří byli byli trestáni za své násilné činy. Vandas, předseda DSSS byl odsouzen pro svá slova proti imigrantům. Protestujeme proti tomu aby tito lidé, kteří propagují násilí a rasismus, využívali neštěstí jiných pro svoji politickou kampaň. Tito lidé sami násilí páchají, namísto toho, aby ho řešili. Tyto a jim podobné "nácky" v Břeclavi jednoznačně nechceme!

Kriticky vnímáme současný vztah majority a minority v našem městě. Je potřeba zlepšit situaci z obou stran. Chceme však vést dialog, nikoliv si vybíjet agresi, ať jedním nebo druhým směrem. Jedinou cestou je naše světa propojit a začít se opět vnímat jako lidé, ne podle barvy kůže.

Proto má naše manifestace podobu sdíleného nedělního oběda. Navařte, přineste jídlo a podělte se s ostatními. Můžete přinést i transparent. Nezúčastňujte se pochodu a nenahrávejte politické body neonacistům. Žádnou pomoc do Břeclavi nepřináší, pouze využívají náš hněv. Ukažme, že protestovat jde i jinak. Dokážeme, že můžeme žít pospolu, v dialogu, bez ohledů na sociální status, barvu kůže, nebo vzdělání! Přijďte. Ochutnejte.

KAM DÁL?
DSSS nenávidí přistěhovalce a Romy. Když se jí to ale hodí, zneužívá migranty ke štvaní proti Romům
Rada Romů města Chomutova odsuzuje útok v Břeclavi
V neděli se v Břeclavi uskuteční hned tři akce za zbitého chlapce, který odmítl princip kolektivní viny všech Romů
Jan Horváth: Lituji chlapce přepadeného v Břeclavi. A z nenávisti vůči Romům je mi smutno
Břeclav si rozbít nenecháme, vzkazuje šéf městské policie extremistům z DSSS
Neonacisté míří do Břeclavi na protiromskou demonstraci
Organizace IQ Roma servis vyjádřila soucit s napadeným chlapcem v Břeclavi
Monika Šimůnková odsoudila útok v Břeclavi: Jde o čin jednotlivců, ne všech Romů
Romové iniciují celostátní sbírku pro napadeného chlapce z Břeclavi
Romové nekompromisně odsuzují brutální útok v Břeclavi. Žádají tvrdý trest pro pachatele
V Břeclavi napadla trojice útočníka mladíka, který přišel o ledvinu. Prý šlo o Romy

 

ryz
Přečteno: 937x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Napadení, Extremismus, Rasismus, BřeclavHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo