romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Německá evangelická církev odsuzuje násilí krajní pravice

Berlín, 27.2.2012 10:33, (ROMEA)

Německý episkopát spolu s Radou evangelické církve v Německu vydal společné prohlášení, ve kterém odsuzují veškeré násilí krajní pravice. Arcibiskup Robert Zollitsch a evangelický pastor Nikolaus Schneider v něm zdůrazňují, že krajně pravicové názory a činy nejsou slučitelné s evangeliem. "Protiřečí totiž radikálně křesťanskému přesvědčení, že každý člověk je stvořen k Božímu obrazu a podobě," píše se v prohlášení. 

Jak již server Romea.cz informoval, v Berlíně proběhly pietní slavnosti připomínající oběti pravicového extrémismu. Účastnily se jich příbuzní obětí, emigrantské rodiny, političtí představitelé v čele s Angelou Merkelovou a také delegace tureckého parlamentu a náboženští reprezentanti. V pátek v poledne se v Berlíně zastavil silniční provoz a rozezněly se zvony mnoha kostelů. Také média respektovala minutu ticha.

Na oficiální platformě v koncertním sále příbuzní obětí neonacistických teroristů vyzvali ke společnému boji proti nenávisti a násilí. Také kancléřka Merkelová přiznala, že „okolnosti zločinů byly příliš dlouho nevyjasněné“ a ujistila, že udělá všechno proto, aby viníci a jejich komplici byli odhaleni.

Během posledních 13 let teroristická skupina nazvaná Národněsocialistické podzemí zavraždila devět podnikatelů tureckého a řeckého původu a německou policistku. Vyšetřování kauzy údajně komplikuje podezření, že německé tajné služby činnost organizace ignorují.

Server Křesťan dnes, fk
Přečteno: 268x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo