romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Němečtí neonacisté jsou podezřelí z dalších útoků

Berlín, Německo, 13.1.2012 14:56, (ROMEA)
ilustrační foto

Německé neonacistické uskupení Národněsocialistické podzemí (NSU) je podezříváno, že spáchalo více vražd než jen dosud uváděných deset. Podle listu Tagesanzeiger může stát i za vraždou rabína ve Švýcarsku, což prošetřuje tamní policie. Podle listu Westdeutsche Allgemeine Zeitung vemi pravděpodobně stálo i za pokusem o vraždu v Duisburgu v prosinci 2003. Informuje o tom server Novinky.cz.

V případě pokusu o vraždu v Duisburgu je velmi pravděpodobné, že ji tříčlenná buňka spáchala. Zaměřovala se především na provozovatele a zaměstnance tureckých restaurací a rychlých občerstvení. Zavraždili osm tureckých a jednoho řeckého přistěhovalce. I místo útoku se nevymykalo z okruhu, v němž skupina působila.

Cílem byl zaměstnanec tamní turecké restaurace. Připravili na něj past. Namířili pušku na firemní auto restaurace a spojili spoušť s vozidlem. Jakmile do něj řidič usedl, spoušť spustila. Kulka prolétla sklem a vážně zranila řidiče na rameni.
ZZraněného převezl do nemocnice jeho známý.

Se spekulací, že trio zabilo i rabína ve Švýcarsku, přišel už v prosinci list Tagesanzeiger. Rabín Abraham Grünbaum byl zabit 7. června 2001 v Curychu, když šel pěšky do synagogy. Vrah ho zastřelil ze dvou metrů. Vypálil na něj dvě kulky. Mířil na hlavu.

Vraha se nikdy nepodařilo dopadnout, i když ho zachytila kamera. I nepřímé důkazy jsou v tomto případě slabé. Patří mezi ně to, že skupina minimálně jednou Švýcarsko navštívila a že jedna z jejích pistolí ČZ byla registrována v Švýcarsku.

Skupina je také podezřelá ze 14 bankovních loupeží a dvou útoků pomocí výbušnin.

KAM DÁL
Němečtí neonacisté, kteří vraždili migranty, měli až 20 pomocníků
 Média kritizují německou kontrarozvědku, že vyšetřovala řádění neonacistické teroristické skupiny velmi laxně. Její pochybení začínají vyplouvat na povrch
 Vraždy migrantů v Německu rozřešeny. Vnitro mluví o krajně pravicovém teroru


 
Novinky.cz
Přečteno: 741x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Rasismus, Extremismus, TerorismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo