romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neonacisté chtěli zavraždit Baracka Obamu

Washington, 27.10.2008 23:35, (ROMEA)

Američtí vládní agenti dnes oznámili, že ve státě Tennessee zmařili spiknutí, jehož cílem bylo zavraždit prezidentského kandidáta Demokratické strany Baracka Obamu a 102 černochů. Spiklenci byli dva mladí neonacisté. Oba byli zatčeni, podle televize CNN minulou středu. Představitelé Obamova štábu zprávu bezprostředně po jejím zveřejnění nekomentovali.

Vraždy připravovali dvacetiletý Daniel Cowart a o dva roky mladší Paul Schlesselman. Podle zvláštního agenta Jima Cavanaugha z Nashville zatím nic nenasvědčuje tomu, že jim někdo pomáhal.

Při zatýkání agenti zabavili oběma mužům pušku, brokovnici a tři pistole. Oba jsou ve vazbě bez možnosti propuštění na kauci. Jsou obviněni z nedovoleného držení zbraní, ze spiknutí s cílem ukrást střelné zbraně a z ohrožení prezidentského kandidáta. Vyšetřování pokračuje a je možné, že proti nim budou vznesena ještě další obvinění.

Podle dokumentů, které dnes byly zveřejněny v Jacksonu v Tennessee, se měla dějištěm masakru černochů stát jedna nejmenovaná střední škola v tomto státě, navštěvovaná převážně studenty tmavé pleti. Zatčení muži chtěli nejprve vyloupit sklad zbraní a pak zaútočit. Zmíněných 102 černochů mělo být zastřeleno nebo podřezáno, uvedla agentura.

Doba plánovaného útoku nebyla upřesněna. Spiklenci však prý chtěli 88 černochů zastřelit a 14 podřezat. Podle agentury AP mají obě číslice pro stoupence bílé nadvlády v USA symbolický význam. Obama, syn černocha a bělošky, se podle jejich plánů měl stát jejich poslední obětí.

"Řekli, že to měl být jejich poslední, závěrečný akt - pokusit se zabít senátora Obamu. Nemysleli, že to dokážou, ale že budou při pokusu zabiti," řekl agentuře AP Cavanaugh.

Mladíci podle něho chtěli autem co nejrychleji najet k Obamovi a střílet přitom na něho z oken. Oba prý řekli, že věděli, že při svém pokusu přijdou o život, a že si to přáli.

Cavanaugh řekl, že úřady vzaly tuto hrozbu velmi vážně. Oba "se zdáli odhodlaní to udělat. I kdyby se o to jen pokusili, bylo by na (americkém) Jihu hodně slz."

Přečteno: 1128x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Prezidentské volby v USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo