romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neonacisté v Bratislavě prý napadli mexické studenty

Bratislava, 6.3.2007 18:28, (ČTK)

Neonacisté v Bratislavě o víkendu údajně napadli skupinu tří mexických studentů a jednoho Španěla, kteří jsou ve slovenském hlavním městě na ročním studijním pobytu. ČTK to dnes řekla Mária Candráková ze sdružení Lidé proti rasismu. Holohlaví násilníci podle ní nejméně jednoho studenta bili a kopali a dalšího ohrožovali pistolí.

VIDEO
V Bratislave napadli zahraničných študentov

"Jsou rádi, že přežili, ale stále jsou v šoku," citovala Candráková učitele, kterému zahraniční studenti zaslali zprávu s popisem případu elektronickou poštou. Mexičané prý chtějí informovat činitele, kteří mají výměnné pobyty studentů na starosti, že na Slovensku nejsou podobné útoky na cizince vzácností. "Nestalo se to poprvé, kdy nás někdo napadl," napsali.

Studenti podle Candrákové chtějí napadení oznámit na policii až později, protože jsou zrovna mimo Bratislavu. Podle zástupkyně mluvčího bratislavské policie Tatiany Kurucové ale už vypovídal jednadvacetiletý Španěl a třiadvacetiletá Mexičanka.

Podle sdružení Lidé proti rasismu počet neonacistů mezi mládeží stoupá. Loni policie zaznamenala 188 rasově motivovaných útoků. Avšak hodně obětí podle Candrákové napadení ani nenahlásí. Policie dnes zdůraznila, že tyto případy by oběť či svědek měli strážcům zákona ohlásit.

Neonacisté či skinheadi útočí na Romy, Maďary, stoupence krajní levice i cizince. Policie dosud neuzavřela ani případ studenta Daniela Tupého, jehož předloňské zavraždění na bratislavském nábřeží bývá připisováno neonacistům. Letos bratislavský rabín Baruch Myers čelil nacistickým urážkám od dvou mladíků.

Přečteno: 1174x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo