romea - logo
9. srpna 2022 (úterý)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neznámý útočník ve Varnsdorfu napadl starou ženu, údajnou matku Lukáše Kohouta

Varnsdorf, 23.9.2011 14:58, (ROMEA)

O dnešním dopoledni došlo ve Varnsdorfu k napadení dvaasedmdesátileté ženy. Dva zamaskovaní útočníci měli podle mluvčího děčínské policie Vojtěcha Haňky ženu ze zadu povalit na zem se slovy "to máš za syna" a po incidentu utéct. Napadená žena ale není dle informací policie v příbuzenském vztahu s Lukášem Kohoutem. Totožné příjmení má být pouhou shodou jmen.

Jak uvedl policejní mluvčí, při napadení nedošlo k žádnému odcizení věcí. Žena však při pádu utrpěla zranění v obličeji a je nyní v péči lékařů. Podle Haňky případ nemá žádný rasový podtext, žádné rasové urážky prý nepadly.

Dle výpovědi napadené ženy se s největší pravděpodobností nejednalo o pachatele z řad Romů. Ti jsou v posledních týdnech terčem nesnášenlivých nálad v několika městech Šluknovského výběžku.

Podle zpráv portálu Novinky.cz nese napadená žena příjmení Kohoutová. Podle serveru se měli útočníci domnívat, že jde o matku Lukáše Kohouta, pořadatele demonstrací ve Varnsdorfu.

K případu se vyjádřil i Lukáš Kohout. Podle jeho slov mělo jít jasně o Romy, kteří se prý chtěli pomstít, uvedl Kohout, přestože při incidentu nebyl přítomen. „Ta přepadená paní se prý shodou okolností jmenuje Kohoutová a měli jí říct, že to má za Kohouta,“ řekl Právu.

Napadená žena zůstává v nemocnici a po útočnících intenzivně pátrají kriminalisté. Zatím není jasné, jak vážná jsou její zranění.

novinky.cz, tn.cz
Přečteno: 1444x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Šluknovsko, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo