romea - logo
2. dubna 2020 (čtvrtek)
svátek má Erika
Loading
rozšířené vyhledávaní

Neznámý útočník ve Varnsdorfu napadl starou ženu, údajnou matku Lukáše Kohouta

Varnsdorf, 23.9.2011 14:58, (ROMEA)

O dnešním dopoledni došlo ve Varnsdorfu k napadení dvaasedmdesátileté ženy. Dva zamaskovaní útočníci měli podle mluvčího děčínské policie Vojtěcha Haňky ženu ze zadu povalit na zem se slovy "to máš za syna" a po incidentu utéct. Napadená žena ale není dle informací policie v příbuzenském vztahu s Lukášem Kohoutem. Totožné příjmení má být pouhou shodou jmen.

Jak uvedl policejní mluvčí, při napadení nedošlo k žádnému odcizení věcí. Žena však při pádu utrpěla zranění v obličeji a je nyní v péči lékařů. Podle Haňky případ nemá žádný rasový podtext, žádné rasové urážky prý nepadly.

Dle výpovědi napadené ženy se s největší pravděpodobností nejednalo o pachatele z řad Romů. Ti jsou v posledních týdnech terčem nesnášenlivých nálad v několika městech Šluknovského výběžku.

Podle zpráv portálu Novinky.cz nese napadená žena příjmení Kohoutová. Podle serveru se měli útočníci domnívat, že jde o matku Lukáše Kohouta, pořadatele demonstrací ve Varnsdorfu.

K případu se vyjádřil i Lukáš Kohout. Podle jeho slov mělo jít jasně o Romy, kteří se prý chtěli pomstít, uvedl Kohout, přestože při incidentu nebyl přítomen. „Ta přepadená paní se prý shodou okolností jmenuje Kohoutová a měli jí říct, že to má za Kohouta,“ řekl Právu.

Napadená žena zůstává v nemocnici a po útočnících intenzivně pátrají kriminalisté. Zatím není jasné, jak vážná jsou její zranění.

novinky.cz, tn.cz
Přečteno: 1408x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Šluknovsko, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

David Beňák v rozhovoru pro ROMEA TV

videoDavid Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50
Co zásadního řeší agentura? Co teď připravuje a snaží se prosadit? Co dělat, když příjem rodiny poklesl a vznikly problémy s úhradou nákladů na živobytí? Na co mají lidé ve stavu nouze nárok?
 celý článek

Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.
 celý článek

Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

videoRomský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo