romea - logo
20. května 2019 (pondělí)
svátek má Zbyšek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nic než nádor aneb Národní garda - protizákonné Lidové milice českých fašistů

Praha, 10.12.2007 13:09, (http://blog.aktualne.centrum.cz)

Předsedkyně Národní strany Petra Edelmannová pověřila 28. října svého soukmenovce Michala Kubíka založením Národní gardy. Jde o uniformovanou jednotku ozbrojenou speciálními noži, která chce nahradit funkci policejních jednotek a "dohlížet" na "chování nepřizpůsobivých menšin a imigrantů". Je načase Národní stranu zakázat.

ČTĚTE TAKÉ
Blog Františka Kostlána

Nádor v akci

Velitel NG už stačil vydat několik nařízení. V jednom z nich zdůvodňuje existenci Národní gardy třemi základními body, uvozenými tímto úvodem:

"NG byla 28. října založena především ku pomoci českému národu! Bude využívána k nasazení v místech přírodních katastrof, na odstraňování jejich následků, k hlídkovým a zajišťovacím úkolům všude tam, kde o to požádá utlačovaný a ohrožovaný Čech či Moravan.

1 - Destrukce, rozpad republikové policie a neschopnost jejího velení pod taktovkou ministra ODS I.L. zajistit občanům klid, pořádek a bezpečí.
2 - Tragické rozhodnutí zpěvačky (t.č. ministryně obrany) V.P., na jehož konci je rušení tolik potřebných Záchranných praporů Armády ČR, které byly určeny převážně pro pomoc občanům v případě přírodních pohrom!
3 - Stále rostoucí strach našich spoluobčanů, Čechů, Moravanů a Slezanů z chování nepřizpůsobivých menšin a imigrantů, které současná demoliberální garnitura nadsazuje nad řádné občany této země!"

(Web Národní gardy, kolonka Nařízení velitele NG: 29.10.2007, N-V-00002-NG-I, Základní principy NG)

Fašističtí komunisti, komunističtí fašisti

Opět se tak potvrzuje stará známá pravda, že mezi extremisty v podstatě neexituje rozdíl. Národní strana jak ideologicky, tak metodicky čerpá od svých předchůdců - českých předválečných fašistů a poválečných komunistů. Jejich novodobé Lidové milice ovšem budou vedle třídního nepřítele (například NATO a EU) potírat i "nepřizpůsobivé menšiny a imigranty" (čti: cikány a cizáky). Jak asi bude vypadat takový "zajišťovací úkol" ve vztahu ke členům "nepřizpůsobivých menšin"?

Jinými slovy: Národní garda bude polovojenskou jednotkou na způsob neonacistických bojůvek. Ostatně, jediné co české fašisty od neonacistů v tomto směru odděluje je to, že neonacisti hlásají ty své nesmysly otevřeně, zatímco Národní strana se schovává za kulatá slovíčka. Jak plyne z logiky věci, její snahou do budoucna může být převzetí funkce armádních a policejních jednotek, což nejde jinak než převzetím moci protiústavní cestou.

Na dohlížení nad pořádkem a dodržováním zákonů si totiž naše civilizace již před drahnou dobou pořídila stát a jeho instituce a organizace, nikoli nějaké kolektivistické xenofobní tlučhuby z pomezí politického spektra.

Naše ústava o tom hovoří jasně a Národní strana může buď přímo porušovat, nebo zřetelně směřovat k porušování hned několika jejích základních myšlenek:

  • Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran respektujících základní demokratické principy a odmítajících násilí jako prostředek k prosazování svých zájmů.
  • Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná.
  • Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu.
  • Příslušnost ke kterékoli národnostní nebo etnické menšině nesmí být nikomu na újmu.

Nádor nezákonný

Národní strana se sice ohání tím, že založením Národní gardy plně respektuje znění zákona 424/1991, § 5, odst. (2), podle nějž strany a hnutí nesmějí být ozbrojeny a nesmějí zřizovat ozbrojené složky, ale vzápětí přiznává, že NG bude mít uniformy a její členové, kteří projdou výcvikem, budou ozbrojeni speciálními noži:

"Základní výzbrojní součástkou gardisty je zavírací RESCUE nůž tuzemské výroby, který byl vybrán v soutěži, do níž byly zařazeny též nože americké a francouzské provenience. Jedná se o jedinečný záchranářský nůž bez špičky na hlavním ostří, kterou nahradilo speciální hákové ostří na přetnutí lana. Nože odpovídají účelu i barevností (žluto-červené) a alternativními nástroji vhodnými pro práci záchranáře. Záchranářský nůž Národní gardy nelze zneužít jako bodno-sečnou zbraň. Nezbytnou součástí vybavení gardisty bude i svítilna Mag-lite a ruční radiostanice."

Snaha o manipulaci se slovíčky i zde vyznívá naprázdno a trapně: Záchranářský nůž Národní gardy lze jak zneužít, tak využít jako řeznou zbraň, protože čepel i hák (hákové ostří! - jak se píše i v textu) jsou ostré a plní tedy funkci normálního nože. V rukou fanatiků jde nepochybně o zbraň o to nebezpečnější.

Nařízení k zřízení

Podle Lidových novin považuje ministr vnitra Ivan Langer vznik gardy za nepřijatelný, policie bude podle něj její činnost sledovat. Ostře ji kritizovali také šéf sněmovního výboru pro bezpečnost František Bublan (ČSSD) nebo slovenský prezident Ivan Gašparovič.

"Ve chvíli, kdy na ministerstvo podají žádost (k registraci) a bude v ní stát to, co mají na stránkách, tak samozřejmě tomu občanskému sdružení nedovolíme ani vzniknout," řekl Vladimír Řepka z tiskového odboru ministerstva vnitra. "Pokud by se potom policii podařilo prokázat přímou souvislost Národní strany s Národní gardou, mohlo by to vést i k zrušení strany," uvedl. Pokud se garda nepokusí zaregistrovat, vše bude podle Řepky v rukou policie. Situaci nyní sledují detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

Souvislost mezi Národní stranou a Národní gardou policie bezpochyby zná, policisté z protiextremistického útvaru se touto problematikou zabývají dlouho a podrobně. Národní strana se sama přímo chlubí tím, že je zakladatelkou Národní gardy, což lze dobře vysledovat na jejich webu pod tutilkem 28.říjen 2007 - prohlášení Zemského velitele NG, kde mj. do oka udeří i tato fotografie s popiskem.

Soudruzi si hrají na vojáčky

A kdo by snad ještě neměl jasno, tomu doporučuji k přečtení tento text:

"Vážený kolego,

pověřuji Tě zřízením ochranných sborů Národní garda a náborem zájemců o tuto dobrovolnickou službu. Zároveň mám tu čest Tě jmenovat prvním Zemským velitelem Národní gardy s pověřením do dne čestné přísahy. Toto budiž chápáno jako první rozkaz Národní gardě.

Slavnostní složení přísahy před standartou Národní gardy, se všemi poctami tomuto aktu náležícími, proběhne 28. října 2008.
Prováděcí předpis Ti bude předán v následujících dnech.

Tento dekret Ti uděluji v den pátého výročí obrození Národní strany, v den pietního aktu k připomenutí si devětaosmdesátého výročí založení naší samostatné republiky, dne 28. října 2007.

Mgr. Petra Edelmannová, předsedkyně Národní strany"
(Web Národní gardy, kolonka Nařízení velitele NG: 28.10.2007, N-V-00001-NG-S,Nařízení k zřízení NG.)

Operace je nutná

Co by tedy měly státní instituce, BIS, ministerstvo vnitra a policie činit?

1) Odmítnout registraci sdružení, kterým se zakládá Národní garda - pokud ta o to požádá.
2) Sledovat a následně rozhánět nelegální výcvikové tábory Národní gardy a trestně stíhat jejich organizátory.
3) Sledovat a následně rozhánět Národní gardu při jejích "zajišťovacích úkolech" a trestně stíhat jejich organizátory.
4) Zrušit registraci Národní strany z důvodu založení nezákonné a protiústavní ozbrojené polovojenské organizace.

Obecně vzato, co se týká činnosti českých fašistů a podobných organizací, jakož i neonacistů, je snad užitečné v této souvislosti připomenout znění článku 17 (4) Listiny základních práv a svobod, která je součástí Ústavy ČR:
"Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti."

Obvyklé heslo českých fašistů a ultrakonzervativců Nic než národ, za nímž se ve skutečnosti skrývá nenávist, rasismus a xenofobie, je třeba vyvažovat heslem, které dostatečně vyjadřuje, co si o nich myslí slušní lidé: Nic než nádor.

A přišel čas ten nádor konečně rázně vyříznout.

Přečteno: 2275x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

UZÁVĚRKA SE BLÍŽÍ! Stipendia pro romské vysokoškoláky. Uzávěrka přihlášek je 15. května 2019

10.4.2019 14:05
Romský vzdělávací fond vyhlašuje nové kolo stipendií pro romské studenty vysokých škol pro akademický rok 2019/20. Online přihlášky lze podávat až do 15. května 2019.
 celý článek

Čeněk Růžička během pietního aktu v Letech u Písku v roce 2017 (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM: Asi 200 lidí se zúčastnilo pietního aktu v Letech u Písku. Cena za lidství byla udělena filantropovi Alfredu Baderovi

12.5.2019 0:01, (AKTUALIZOVÁNO 20:00)
Kolem 200 lidí přijelo do Let u Písku, kde za války stál koncentrační tábor, uctít památku obětí romského holokaustu. Cenu za Lidství udělil Výbor pro odškodnění romského holocaustu v čele s Čeňkem Růžičkou in memoriam podnikateli a filantropovi Alfredu Baderovi, který založil nadaci Bader Philantropies. Ocenění za Bader Philanthropies převzal Yechiel Bar-Chaim.
 celý článek

Papež František (autor: Casa Rosada)

videoVIDEO: Papež se zastal Romů, kteří v Římě čelí rasistickým útokům. Fašisté zaútočili na romskou rodinu, matce vyhrožovali znásilněním

11.5.2019 15:50
Papež František ve čtvrtek pronesl před asi pěti sty Romy a Sinty řeč o tom, že je bolestně zasažen zprávami o rasistických útocích namířených proti nim, a kritizoval lidi, kteří za nimi stojí. „Modlím se za vás a jsem vám nablízku. A když v novinách čtu něco hanebného, říkám vám pravdu, trpím. Dnes jsem četl něco ostudného a trpím kvůli tomu,“ řekl František.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo