romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Norsko připravuje zákon, který by umožnil doživotí pro Breivika

Oslo, Norsko, 22.3.2012 17:16, (ROMEA)

Pravicový extremista Anders Behring Breivik by mohl skončit ve vězení až do konce života. Norská televize TV2 uvedla, že vláda v Oslu připravuje zákon, který by to umožnil. V současnosti hrozí Breivikovi za loňskou vraždu 77 lidí nanejvýš 21 let vězení.

Podle připravovaného zákona by bylo možné doživotně izolovat od společnosti pachatele závažných trestných činů, kterým by mohla hrozit pomsta za to, co spáchali. Podle TV2 usiluje norská vláda o co nejrychlejší schválení normy v parlamentu.

Breivik loni v červenci spáchal v Oslu pumový útok, při němž zahynulo osm lidí. Poté extremista postřílel 69 účastníků tábora sociálnědemokratické mládeže na ostrově Utöya.

Soud s Breivikem začne 16. dubna a očekává se, že potrvá asi deset týdnů. Není také vyloučeno, že soud označí teroristu za nepříčetného. Dvojice psychiatrů loni na podzim dospěla k závěru, že Breivik trpí paranoidní schizofrenií, a tudíž nemůže být trestně odpovědný. Soud si ale vyžádal ještě jeden posudek o Breivikově duševním zdraví, který by měl být dokončen do 10. dubna.

ČTK, čtk
Přečteno: 369x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Extremismus, TerorismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo