romea - logo
19. dubna 2021 (pondělí)
svátek má Rostislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nový Bydžov: Za znásilnění a další porušování zákonů dostal pachatel deset let

Hradec Králové, 4.5.2011 15:47, (ROMEA-AKTUALIZOVÁNO)

Za loňské znásilnění jednadvacetileté ženy v Novém Bydžově Krajský soud v Hradci Králové uložil Jindřichu Volfovi deset let vězení. Kromě znásilnění se podle obžaloby dopustil také výtržnictví, krádeže a nebezpečného vyhrožování. Volf před soudem odmítl, že by dívku znásilnil a uvedl, že s ním šla dobrovolně. Podle obžaloby však dívka kvůli tomu trpí posttraumatickou stresovou poruchou.

"Obžalovaný za účelem vlastního sexuálního uspokojení zatáhl dívku do telefonní budky, kde ji přitiskl k sobě a osahával na prsou a stehnech," popsal začátek činu státní zástupce Šimka. Mladá žena se ale začala bránit. Proto jí Volf nabídl, že ji alespoň doprovodí domů. Přitom ale stále opakoval, že by s ní chtěl spát a nakonec ji zatlačil do výklenku nedalekého kostelíku a požadoval orální uspokojení. Tomu se podle obžaloby dívka nakonec podvolila.

Podle obžalovaného ale celá situace proběhla jinak. "Ano, orálně mě uspokojila, ale bylo to dobrovolné," uvedl Volf a dodal, že do telefonní budky a výklenku kostela s ním šla dívka dobrovolně a že nechápe, proč teď lže.

V Bydžově přitom Volf není neznámou figurou. Kromě znásilnění se zpovídá z dalších skutků: jedné rvačky, při které zranil dva muže, z okradení muže o 600 korun, vyhrožování osazenstvu baru, že je všechny polije ředidlem a zapálí (hrozby měl následně zopakovat i přivolaným policistům) a dalšího napadení muže a vyhrožování jeho družce.

Starosta Nového Bydžova Pavel Louda po skončení soudu řekl, že jednání Volfa vloni situaci ve městě vyhrotilo. "Tento člověk tady terorizoval, otravoval a ohrožoval dlouhodobě lidi. Myslím si, že dostal patřičnou odměnu a budiž to výstrahou pro ostatní, kteří mají podobné choutky a chování," řekl Louda. Podle něj se od loňského listopadu bezpečnostní situace v Bydžově výrazně zklidnila. "Tady až na nějaké drobné věci, které se prostě stávají, se nic takového závažného nestalo. Za což jsem jenom a jenom rád," řekl Louda. 

Po znásilnění dívky ve městě vznikla petice, v níž lidé požadovali zajištění bezpečnosti ve městě. Petici v sedmitisícovém Bydžově podepsalo 3257 lidí.

Starosta Pavel Louda vydal rasistické prohlášení, jehož název začínal slovy "Cikáni znásilnili..." . Vyhlásil také sérii opatření - město například povolalo bezpečnostní agenturu a zvýšilo počet strážníků. Přítomnost ve městě výrazně posílila i policie.

Do Bydžova v březnu dorazili příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) - ti se tuto tragedii, kterou měl na svědomí jedinec, snažili zneužít pro svůj politický prospěch a proti romské menšina jako celku. Nenásilnou protidemonstraci pak zorganizovali místní Romové společně s nejrůznějšími občanským sdruženími (včetně ROMEA,o.s.), představiteli veřejného života a politiky.

Starosta, tajemnice městského úřadu i policie porušili během demonstrace neonacistů zákon, protože shromáždění přes zjevná rasistická a xenofobní prohlášení nerozpustili, ani nikoho za to nezadrželi. Policie naopak rozehnala za pomoci koní, obušků a výbušek odpůrce neonacismu, kteří chtěli nenásilnou blokádou zahradit neonacistům cestu.

V souvislosti s akcí padlo několik trestních oznámení, například Louda podal trestní oznámení na bývalé ministry Ondřeje Lišku, Michaela Kocába, Džamilu Stehlíkovou a svolavatele pochodu Drahomíra Radka Horvátha. Naopak Miroslav Kováč z litvínovského Janova  podal trestní oznámení na Loudu. "Nikdo mě k žádnému vysvětlení nepozval, nevím v jakém stavu je to trestní oznámení na moji osobu," řekl dnes Louda. Podle něj mu policie již odpověděla, že jeho trestní oznámení na Lišku a další aktivisty odložila, protože nespáchali trestný čin.

ČTK, ,fk
Přečteno: 1935x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo