romea - logo
24. května 2019 (pátek)
svátek má Jana
Loading
rozšířené vyhledávaní

NZDM Pavlač rozšiřuje služby pro děti a mládež a otevírá nový nízkoprahový klub

Brno, 16.8.2007 15:17, (ROMEA)

Již od začátku září budou moci děti a mládež navštěvovat další prostory v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Pavlač. Současné rozšíření vytvoří dva samostatné kluby – Nízkoprahový klub pro děti a Nízkoprahový klub pro mládež, které jsou zaměřeny na pomoc dětem a mládeži ze sociálně a ekonomicky znevýhodněných rodin.

NZDM Pavlač nabízí dětem a mládeži bezpečný prostor pro trávení volného času a zároveň podporu a odbornou pomoc s problémy. Nové prostory určené pro mladé lidi od 12 do 18 let se tak oddělí od prostor pro děti od 6 do 11 let, které byly po šestiletou existenci Klubu Pavlač pro obě skupiny společné. Společně klub pro děti a klub pro mládeže vytvoří komplexní program, který na sebe navazuje, aby tak došlo ke zvýšení efektivnosti poskytovaných služeb.

Základem NZDM je tzv. nízkoprahovost služby, tedy že na příjemce služby nejsou kladeny finanční nároky, ani požadavek na pravidelnou docházku. Služba je dostupná širokému spektru dětí a mladých lidí, kteří by mimo svou lokalitu o pomoc jinak nepožádali.

Cílem Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Pavlač (NZDM Pavlač), které je jedním z nízkoprahových programů občanského sdružení RATOLEST BRNO, je nabízet dětem a mladým lidem pomoc a podporu při zvládání každodenních situací, nabízet bezpečný prostor pro aktivní trávení volného času, pomáhat jim s překonáváním handicapů způsobených prostředím, ve kterém žijí, a preventivně působit vzhledem k sociálně patologickým jevům.

Slavnostní otevření klubu Pavlač proběhne 6. září od 10,00 hodin v ulici Milady Horákové 19. Součástí otevření bude tisková konference.

Záštitu nad otevřením Nízkoprahového klubu pro mládež v rámci NZDM Pavlač převzal hejtman Jihomoravského kraje pan Ing. Stanislav Juránek.

Vznik Nízkoprahového klubu pro mládež je spolufinancován z prostředků Evropské unie prostřednictvím JmK v rámci Společného regionálního operačního programu.

Přečteno: 1398x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Miroslav Rusenko (vlevo) a Peter Pollák

videoRozhovor s romskými kandidáty do eurovoleb: Miroslav Rusenko (ČR), Peter Pollák (SK)

22.5.2019 18:35
Dalšími hosty Patrika Bangy v rozhovoru budou tentokrát dva kandidáti do Evropského parlamentu.
 celý článek

Josef Mlejnek jr. a Fedor Gál (FOTO: archiv Josefa Mlejnka, Pavol Frešo, Wikimedia Commons)

Vrtěti psem před volbami. Josef Mlejnek a Fedor Gál o předvolebních manipulacích

22.5.2019 16:48
Na to, jak se „tahá za drátky“ před volbami do Evropského parlamentu, jsme se zeptali politologa Josefa Mlejnka a sociologa Fedora Gála.
 celý článek

Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera během Terezínské tryzny 19. 5. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

Kritika projevu Kubery v Terezíně sílí. Zneuctil jste památku obětí holokaustu, rezignujte na svou ústavní funkci, žádají potomci odbojáře

22.5.2019 12:32
Část senátorů z klubů STAN, KDU-ČSL a Senátor 21 se distancovala od výroku předsedy horní komory Jaroslava Kubery (ODS), že totalita může být zahalena do prosazování politické korektnosti nebo multikulturalismu. Senátoři, mezi nimiž jsou Kuberův vyzyvatel v boji o křeslo šéfa Senátu Václav Hampl nebo bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Marek Hilšer, tato slova pronesená při nedělním pietním aktu v Terezíně označili za neuctivá, nemístná a nedůstojná. Kubera na dotaz ČTK uvedl, že nikoho nechtěl urazit, že chtěl varovat před nesnášenlivostí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo