romea - logo
20. března 2019 (středa)
svátek má Světlana
Loading
rozšířené vyhledávaní

NZDM Pavlač rozšiřuje služby pro děti a mládež a otevírá nový nízkoprahový klub

Brno, 16.8.2007 15:17, (ROMEA)

Již od začátku září budou moci děti a mládež navštěvovat další prostory v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Pavlač. Současné rozšíření vytvoří dva samostatné kluby – Nízkoprahový klub pro děti a Nízkoprahový klub pro mládež, které jsou zaměřeny na pomoc dětem a mládeži ze sociálně a ekonomicky znevýhodněných rodin.

NZDM Pavlač nabízí dětem a mládeži bezpečný prostor pro trávení volného času a zároveň podporu a odbornou pomoc s problémy. Nové prostory určené pro mladé lidi od 12 do 18 let se tak oddělí od prostor pro děti od 6 do 11 let, které byly po šestiletou existenci Klubu Pavlač pro obě skupiny společné. Společně klub pro děti a klub pro mládeže vytvoří komplexní program, který na sebe navazuje, aby tak došlo ke zvýšení efektivnosti poskytovaných služeb.

Základem NZDM je tzv. nízkoprahovost služby, tedy že na příjemce služby nejsou kladeny finanční nároky, ani požadavek na pravidelnou docházku. Služba je dostupná širokému spektru dětí a mladých lidí, kteří by mimo svou lokalitu o pomoc jinak nepožádali.

Cílem Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Pavlač (NZDM Pavlač), které je jedním z nízkoprahových programů občanského sdružení RATOLEST BRNO, je nabízet dětem a mladým lidem pomoc a podporu při zvládání každodenních situací, nabízet bezpečný prostor pro aktivní trávení volného času, pomáhat jim s překonáváním handicapů způsobených prostředím, ve kterém žijí, a preventivně působit vzhledem k sociálně patologickým jevům.

Slavnostní otevření klubu Pavlač proběhne 6. září od 10,00 hodin v ulici Milady Horákové 19. Součástí otevření bude tisková konference.

Záštitu nad otevřením Nízkoprahového klubu pro mládež v rámci NZDM Pavlač převzal hejtman Jihomoravského kraje pan Ing. Stanislav Juránek.

Vznik Nízkoprahového klubu pro mládež je spolufinancován z prostředků Evropské unie prostřednictvím JmK v rámci Společného regionálního operačního programu.

Přečteno: 1392x

 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Andrej Kiska, prezident Slovenské republiky (FOTO: Katarzyna Czerwińska, Wikimedia Commons)

videoZÁZNAM: Evropskou cenu Sintů a Romů za lidská práva získal slovenský prezident Andrej Kiska

15.3.2019 15:15
Od 18. do 21. března 2019 probíhá již čtvrtý ročník Romského týdne na půdě Evropského parlamentu v Bruselu. Dnes byla v rámci programu udělena také Evropská cena Sintů a Romů za lidská práva - získal ji slovenský prezident Andrej Kiska. Server Romea.cz udělení ceny přenášel živě přímo z Bruselu.
 celý článek

Občan Austrálie, který se podle médií jmenuje Brenton Tarrant, při teroristickém útoku 15. 3. 2019 ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zavraždil 50 lidí. (FOTO: repro sociální sítě)

Kdo vraždil v novozélandských mešitách? Útočník psal o nadřazenosti bílé rasy, nenáviděl migranty, inspiroval ho neonacista Breivik

15.3.2019 13:24
Ozbrojenec, který dnes při teroristickém útoku ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zavraždil 49 lidí, byl zřejmě obdivovatelem balkánských nacionalistů i válečníků, kteří v minulosti bojovali proti muslimům, včetně českého krále Zikmunda Lucemburského. Než zahájil palbu, přehrával si v autě píseň oslavující bývalého bosenskosrbského vůdce Radovana Karadžiče, kterého nyní v Haagu soudí mezinárodní justice. Informoval o tom server Balkan Insight.
 celý článek

Věra Bílá

Patrik Banga: Sbohem, Věro!

15.3.2019 9:33
Těžko psát, když člověku zemře někdo, kdo je mu tak blízký, že první hodiny ani nemůže uvěřit, že se to stalo. O to víc, že před pár týdny stejně umřela moje vlastní máma, která byla ještě mladší než Věra Bílá. Královna Rom popu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo