romea - logo
20. května 2019 (pondělí)
svátek má Zbyšek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Obama má zvláštní web pro vyvracení pomluv a fám

Washington, 12.6.2008 20:57, (ROMEA/ČTK)

Demokratický kandidát na amerického prezidenta Barack Obama dnes spustil nové internetové stránky, které mají zvláštní poslání - vyvracet pověsti a pomluvy proti kandidátovi a jeho choti, jakož i potírat rasistické urážky. Obama je první černošský politik, který má šanci stát se pánem Bílého domu.

Web http://my.barackobama.com/page/content/fightthesmearshome například jako pomluvu odmítá tvrzení, že Obama je prý muslim a navštěvoval školu radikálních islamistů. Ve skutečnosti je křesťan. Hlavně však stránka umožní Obamovým stoupencům rychle tato dementi šířit dále elektronickou poštou svým známým a příbuzným.

"Vytvořili jsme interaktivní nástroj, abychom umožnili našim přívržencům potírat pomluvy stejným způsobem, jakým se šíří - on line," uvedl mluvčí Obamovy kampaně Tommy Vietor. Větším rizikem by bylo zůstat pasivní, odpověděl Vietor agentuře AFP na dotaz, zda stránky vlastně tyto fámy nelegitimizují.

"Pokaždé, kdy nás lživě napadnou, zareagujeme silně a pravdivě a pomůžeme našim stoupencům odhalit lživé pomluvy kolující po internetu," prohlásil.

Stránky vznikly pár dní poté, co se po webech konzervativců začala šířit zvěst, že prý existuje videonahrávka, zachycující Michelle Obamovou pronášet výraz "bělouš" ve smyslu hanlivého označení bělocha. Dosud však nikdo nemohl prokázat existenci takové nahrávky. Obama minulý týden kritizoval média, že propůjčily svou pozornost takovým "lžím a špinavostem".

Přečteno: 895x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Prezidentské volby v USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

UZÁVĚRKA SE BLÍŽÍ! Stipendia pro romské vysokoškoláky. Uzávěrka přihlášek je 15. května 2019

10.4.2019 14:05
Romský vzdělávací fond vyhlašuje nové kolo stipendií pro romské studenty vysokých škol pro akademický rok 2019/20. Online přihlášky lze podávat až do 15. května 2019.
 celý článek

Čeněk Růžička během pietního aktu v Letech u Písku v roce 2017 (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM: Asi 200 lidí se zúčastnilo pietního aktu v Letech u Písku. Cena za lidství byla udělena filantropovi Alfredu Baderovi

12.5.2019 0:01, (AKTUALIZOVÁNO 20:00)
Kolem 200 lidí přijelo do Let u Písku, kde za války stál koncentrační tábor, uctít památku obětí romského holokaustu. Cenu za Lidství udělil Výbor pro odškodnění romského holocaustu v čele s Čeňkem Růžičkou in memoriam podnikateli a filantropovi Alfredu Baderovi, který založil nadaci Bader Philantropies. Ocenění za Bader Philanthropies převzal Yechiel Bar-Chaim.
 celý článek

Papež František (autor: Casa Rosada)

videoVIDEO: Papež se zastal Romů, kteří v Římě čelí rasistickým útokům. Fašisté zaútočili na romskou rodinu, matce vyhrožovali znásilněním

11.5.2019 15:50
Papež František ve čtvrtek pronesl před asi pěti sty Romy a Sinty řeč o tom, že je bolestně zasažen zprávami o rasistických útocích namířených proti nim, a kritizoval lidi, kteří za nimi stojí. „Modlím se za vás a jsem vám nablízku. A když v novinách čtu něco hanebného, říkám vám pravdu, trpím. Dnes jsem četl něco ostudného a trpím kvůli tomu,“ řekl František.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo