romea - logo
8. srpna 2020 (sobota)
svátek má Soběslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Obama má zvláštní web pro vyvracení pomluv a fám

Washington, 12.6.2008 20:57, (ROMEA/ČTK)

Demokratický kandidát na amerického prezidenta Barack Obama dnes spustil nové internetové stránky, které mají zvláštní poslání - vyvracet pověsti a pomluvy proti kandidátovi a jeho choti, jakož i potírat rasistické urážky. Obama je první černošský politik, který má šanci stát se pánem Bílého domu.

Web http://my.barackobama.com/page/content/fightthesmearshome například jako pomluvu odmítá tvrzení, že Obama je prý muslim a navštěvoval školu radikálních islamistů. Ve skutečnosti je křesťan. Hlavně však stránka umožní Obamovým stoupencům rychle tato dementi šířit dále elektronickou poštou svým známým a příbuzným.

"Vytvořili jsme interaktivní nástroj, abychom umožnili našim přívržencům potírat pomluvy stejným způsobem, jakým se šíří - on line," uvedl mluvčí Obamovy kampaně Tommy Vietor. Větším rizikem by bylo zůstat pasivní, odpověděl Vietor agentuře AFP na dotaz, zda stránky vlastně tyto fámy nelegitimizují.

"Pokaždé, kdy nás lživě napadnou, zareagujeme silně a pravdivě a pomůžeme našim stoupencům odhalit lživé pomluvy kolující po internetu," prohlásil.

Stránky vznikly pár dní poté, co se po webech konzervativců začala šířit zvěst, že prý existuje videonahrávka, zachycující Michelle Obamovou pronášet výraz "bělouš" ve smyslu hanlivého označení bělocha. Dosud však nikdo nemohl prokázat existenci takové nahrávky. Obama minulý týden kritizoval média, že propůjčily svou pozornost takovým "lžím a špinavostem".

Přečteno: 899x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Prezidentské volby v USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo