romea - logo
28. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Otýlie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Obama má zvláštní web pro vyvracení pomluv a fám

Washington, 12.6.2008 20:57, (ROMEA/ČTK)

Demokratický kandidát na amerického prezidenta Barack Obama dnes spustil nové internetové stránky, které mají zvláštní poslání - vyvracet pověsti a pomluvy proti kandidátovi a jeho choti, jakož i potírat rasistické urážky. Obama je první černošský politik, který má šanci stát se pánem Bílého domu.

Web http://my.barackobama.com/page/content/fightthesmearshome například jako pomluvu odmítá tvrzení, že Obama je prý muslim a navštěvoval školu radikálních islamistů. Ve skutečnosti je křesťan. Hlavně však stránka umožní Obamovým stoupencům rychle tato dementi šířit dále elektronickou poštou svým známým a příbuzným.

"Vytvořili jsme interaktivní nástroj, abychom umožnili našim přívržencům potírat pomluvy stejným způsobem, jakým se šíří - on line," uvedl mluvčí Obamovy kampaně Tommy Vietor. Větším rizikem by bylo zůstat pasivní, odpověděl Vietor agentuře AFP na dotaz, zda stránky vlastně tyto fámy nelegitimizují.

"Pokaždé, kdy nás lživě napadnou, zareagujeme silně a pravdivě a pomůžeme našim stoupencům odhalit lživé pomluvy kolující po internetu," prohlásil.

Stránky vznikly pár dní poté, co se po webech konzervativců začala šířit zvěst, že prý existuje videonahrávka, zachycující Michelle Obamovou pronášet výraz "bělouš" ve smyslu hanlivého označení bělocha. Dosud však nikdo nemohl prokázat existenci takové nahrávky. Obama minulý týden kritizoval média, že propůjčily svou pozornost takovým "lžím a špinavostem".

Přečteno: 903x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Prezidentské volby v USAHLAVNÍ ZPRÁVY

Panelová domy v ulici Kovářská ve Varnsdorfu (FOTO: ROMEA TV)

videoPŘÍMÝ PŘENOS: Protest Iniciativy za důstojné bydlení proti vystěhovávání rodin ve Varnsdorfu. Promluví i Anna Šabatová, bývalá ombudsmanka

28.1.2021 9:00
Iniciativa za důstojné bydlení pořádá ve čtvrtek 28. 1. 2021 (dnes) od 13:00 v severočeském Varnsdorfu shromáždění na podporu rodin vystěhovaných ze svých bytů během druhé vlny pandemie COVID-19. Jako jedna z řečnic vystoupí i bývalá ombudsmanka Anna Šabatová. První romská internetová televize ROMEA TV odvysílá demonstraci v přímém přenosu.
 celý článek

--ilustrační foto--

Mária Lendelová: Na brigády se Romové jen hrnuli

27.1.2021 18:53
Vyprávění paní Márie Lendelové se vinulo ve třech hlavních liniích: události 2. světové války, vlastní život (poválečná pracovní migrace do Čech, život za socialismu a Svaz Cikánů-Romů 1969–1973) a průběžné srovnávání života dříve a nyní. Paní Mária se narodila v lednu 1944 do romské hudebnické rodiny Julia Harvana v obci Telgárt na středním Slovensku. Rok, kdy přišla na svět, byly Telgárt i okolní obce krutě poznamenány nejtvrdšími boji SNP: prakticky celá obec lehla popelem (spáleno bylo 263 domů), lidé museli ze svých domovů utíkat. Právě s evakuací se paní Lendelové pojí nejstarší vzpomínky z jejího života, jež však zná jen zprostředkovaně. O tom, že téměř celá rodina tatínka byla zavražděna, že za války zemřel nešťastnou náhodou její devítiletý bratr a že i ona sama byla v ohrožení života, ví pouze z vyprávění svých rodičů a bratra, jenž ji zachránil.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Pocta Věře Gondolánové

27.1.2021 14:41
ROMEA TV připravila na počest zpěvačky vzpomínkový pořad, ve kterém se ze svého obdivu k ní vyznali kolegové, ale také její synovec Filip Gondolán.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo