romea - logo
12. prosince 2019 (čtvrtek)
svátek má Simona
Loading
rozšířené vyhledávaní

Občané ochránili Sananim před extremisty z DSSS

Praha, 1.10.2010 19:57, (ROMEA)

Pětičlenná hlídka příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) dnes přišla provokovat před pražské centrum Sananim pro drogově závislé. Nutnost občanské hlídky odůvodňují údajnou nespokojeností místních občanů s přítomností centra. Na zástupce DSSS čekala před centrem asi třicítka odpůrců strany, kteří nesli transparenty s protifašistickými hesly. Mezi oběma stranami propukla krátká slovní přestřelka, situaci sledovalo asi deset policistů. Ti vyzvali odpůrce fašismu a neonacismu, aby nechali hlídku projít, což se také stalo. Hlídka se vůbec k Sananimu nedostala.

O policejní ochranu požádali sami zaměstnanci instituce, které sídlí na pražském Smíchově. Prohlašují, že v posledních dnech stoupl počet útoků na centrum. Policie ČTK sdělila, že bude situaci monitorovat. Odpůrci z iniciativy Studenti proti rasismu a další aktivisté plánovali, že vytvoří živý řetěz před Sananimem. Avizovali, že budou bránit léčící se drogově závislé před útoky Dělnické strany.

Podle ředitelky centra Martiny Richterové Těmínové se počet útoků zvýšil v souvislosti s blížícími se komunálními volbami. Mnohé politické strany si totiž problém s narkomany zvolily jako své téma před volbami. V minulých dnech bylo podle ní policii nahlášeno asi 15 útoků, většinu policie vyhodnotila jako trestný čin. Šlo mimo jiné o rozbitá okna a dveře, výhrůžné dopisy a vylití exkrementů rozbitým oknem. Kvůli obavám o bezpečnost pracovníků najalo centrum také bezpečnostní agenturu.

Centrum Sananim se na Smíchov přestěhovalo letos na jaře, poté co obdrželo výpověď z prostor v Praze 7. Sananim si nové prostory u parku Na Skalce díky příspěvku hlavního města koupil. Schází se zde totiž otevřená drogová scéna. S působením centra místní obyvatelé nesouhlasí, organizovali proti tomu petici.

Přečteno: 1340x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo