romea - logo
26. února 2021 (pátek)
svátek má Dorota

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ocenění pro Nízkoprahový klub Likusák

Brno, 6.2.2007 18:42, (ROMEA/Ratolest Brno)

Česká asociace streetwork a Nadace Vodafone ČR letos už popáté udělily Časovanou botu 2006, což je ocenění práce organizací i jednotlivců působících v oblasti streetworku a nízkoprahových sociálních programů.

Hlavní cenu za největší přínos v oboru nízkoprahových sociálních služeb v kategorii Osobnost roku získal letos Tomáš Brejcha, ředitel programu Jihočeský streetwork a v kategorii Pracovní tým roku pracovníci nízkoprahového komunitního centra Diakonie Rokycany.

Nízkoprahový klub Likusák (RATOLEST BRNO) letos sice hlavní cena minula, ale dvě čestná ocenění si z Prahy odvezl. Jedno dostal klub a druhé Martin Holiš (koordinátor programu a vedoucí NZDM Likusák).

Z téměř třiceti zaslaných nominací obdrželi další čestná uznání: nízkoprahový klub PVC Blansko, Proxima sociale o.s. (komunitní centra Krok a Jižní pól v Praze a Jindřich Vobořil ze sdružení Podané ruce, o.s.)

Udělení výroční ceny Časovaná bota 2006 současně ukončilo první osvětovou kampaň na podporu nízkoprahových klubů pro děti a mládež v ČR, kterou ČAS a Nadace Vodafone ČR za podpory nadace VIA a Nadace rozvoje občanské společnosti odstartovaly v říjnu roku 2006

Přečteno: 797x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo