romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

OSF: Open Society Summer Camp má prvních 13 absolventů

Zdislavice u Vlašimi, 24.7.2011 15:36, (ROMEA)
FOTO: www.osf.cz

Třináct mladých lidí z České republiky a Slovenska se ve dnech 10. - 16. července zúčastnilo motivačního a vzdělávacího kurzu Open Society Summer Camp (OSSC), který ve spolupráci s instruktory Prázdninové školy Lipnice uspořádala Nadace Open Society Fund Praha ve Zdislavicích u Vlašimi. Cílem pilotního kurzu bylo probudit v účastnících zájem o veřejné dění a motivovat je k tomu, aby svým dílem přispěli ke zlepšení specifických problémů ve svém regionu. Hlavním tématem byla především situace romské menšiny, účastníci však získali i přehled v oblasti médií a politiky, učili se sebereflexi ve vypjatých situacích a zdokonalovali své dovednosti při psaní a realizaci projektů.

Vzdělávací bloky střídaly aktivity s důrazem na rozvoj osobnosti a získávání dovedností, které připravila Prázdninová škola Lipnice. Účastníci v nich dostávali různé úkoly, které museli splnit, a překonat někdy i svůj strach či stydlivost. Jedním z úkolů bylo například představit vlastní divadelní hru obyvatelům Trhového Štěpánova či zdolat obří houpačku, tzv. big swing.

V závěru kurzu účastníci představili vlastní návrhy na drobné projekty, které by mohli realizovat ve svém regionu. Projekty diskutovali s představiteli Nadace OSF, kteří jim poskytli nejen kritickou reflexi, ale také rady a doporučení pro další práci účastníků.

V následujících měsících připravuje Nadace OSF setkání absolventů kurzu, kde by měli představit svou dosavadní práci na projektech. Poté budou mít možnost požádat o finanční podporu v otevřeném grantovém kole.

KAM DÁL?
Československý Summer Camp. S Renatou Berkyovou o aktivizaci mladých lidí

Nadace OSF
Přečteno: 1196x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo