romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

OSF pospořila projekty, ve kterých lidé ovlivňují život ve svém městě

Praha, 20.1.2012 16:12, (ROMEA)
Autor: OSF

Nadace Open Society Fund Praha podpořila jedenáct projektů mladých lidí a jejich neformálních sdružení po celé České republice v grantové výzvě „Jdi to toho!“. V Nymburku, Přerově, Českých Budějovicích a dalších městech se díky ní vytvořily dobrovolnické skupiny či malá sdružení lidí kolem pětadvaceti let, které se pokusí ovlivnit život ve svém městě a přispějí k toleranci vůči menšinám. Na svůj projekt získaly maximálně 50 000 Kč, celkem mezi ně Nadace OSF přerozdělí 364 370 korun.

VIDEO
Open Society Summer Camp 2011

Například na Olešnicku se mladí lidé zapojí do debaty o územním plánování, v Nymburku propojí děti s postiženým s dětmi zdravými a ve Slaném a Českých Budějovicích budou mladí dobrovolníci doučovat romské děti a pořádat pro ně volnočasové aktivity. V Praze se pak pokusí rozvířit debatu o homosexuálně orientované menšině v romské komunitě.

V grantovém řízení mezi sebou soutěžilo 22 projektů, správní rada Nadace OSF nakonec vybrala jedenáct z nich. Mezi úspěšnými žadateli jsou i dva účastníci Open Society Summer Campu, který Nadace OSF uspořádala loni v létě s cílem motivovat mladé lidi z řad romské menšiny i majority k realizaci vlastních projektů.

>>> Seznam podpořených projektů

red
Přečteno: 573x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo