romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Oslava konce školního roku i v Klubu Pavlač

Brno, 26.6.2007 18:02, (ROMEA/RATOLEST)

Radost ze začínajících prázdnin můžou holky a kluci oslavit spolu s Nízkprahovým klubem Pavlač pro děti a mládež v pátek 29. června od 10 hodin na dvoře před Klubem v ulici Milady Horákové.

Podobnou akci ke konci školního roku organizuje Klub Pavlač jako jeden z programů občanského sdružení RATOLEST BRNO již pátým rokem. Akci ve slavnostním duchu spojená s odměnami za přinesená vysvědčení doplní hry pro děti i jejich rodiče. Nejen pro školáky na závěr akce zatančí soubor MERCI.

Nízkoprahový klub Pavlač nabízí dětem a mladým lidem ve věku od 3 do 18 let možnost pro aktivní trávení volného času, prostor pro vlastní aktivity a také pomoc a podporu při řešení obtížných životních situací. Pracovníci klubu nabízí klientům klubu pomoc například se školními povinnostmi nebo s hledáním brigády. Poradit mohou také v oblasti prevence užívání návykových látek, bezpečného sexu nebo dalšími možnostmi trávení volného času.

Klienti klubu pocházejí většinou ze sociálně a ekonomicky znevýhodněných rodin a žijí v bezprostřední blízkosti klubu a Nízkoprahový klub Pavlač je pro ně často jedinou alternativou k pasivnímu a rizikovému trávení volného času na ulici.

Přečteno: 955x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo